آموزش‌های‌سازمانی

اهمیت آموزش سازمانی در مجموعه‌ها و سازمان‌ها | نقش توسعه منابع انسانی

اهمیت آموزش سازمانی الکترونیکی

امروزه، دنیای صنعتی مدام دست خوش تغییراتی بوده که پیشرفت و تکنولوژی نامیده می شود. آموزش سازمانی و توسعه ارتباطات فردی یا جمعی در یک سازمان از عملکردهای ضروری یک سازمان برای حفظ بقای جایگاه خود در یک جامعه محسوب می شود. اهمیت آموزش سازمانی نه تنها به مسائل رفتاری بلکه به کلیه جوانب ارتباطی، توسعه فردی، پیش برد اهداف سازمانی و حتی برنامه ریزی سازمانی نیز اشاره داشته و جزء لاینفک هر سازمان یا اداره به شمار می رود. اگر می خواهید از مدیران موفق تجاری یا اقتصادی باشید؛ بهتر است استراتژی آموزش سازمانی و اهمیت آن را به خوبی درک کرده و به صورت عملی اجرا کنید.

انواع آموزش سازمانی

اهمیت آموزش سازمانی

 

اهمیت آموزش سازمانی

 

آموزش در سازمان از موضوعات مهم و قابل توجه محسوب می شود. در نگاه اول آموزش سازمانی مختص گروه کارشناسان فروش بوده و سایر افراد نقشی در آن ندارند. با کمی تعمل پی خواهید برد که هر یک از سمت های شغلی به نوعی درگیر آموزش سازمانی بوده و اهمیت آموزش سازمانی را در جایگاه خود درک خواهند کرد. 

آموزش سازمانی در اصل به معنای گسترش دانش در میان کارکنان یک سازمان است. سازمان تحت استراتژی های خاص خود، یک یا چند نوع از مدل های آموزش سازمانی را انتخاب کرده و چهت پیش برد اهداف آرمانی سازمان به کار خواهد گرفت. آموزش سازمانی یک سرمایه گذاری ارزشمند بوده که گاها برخی از کارکنان این مزیت را نادیده گرفته و تنها به صرف وقت و هزینه آن توجه خواهند کرد.

اهمیت آموزش سازمانی در ارتقاء عملکرد و صلاحیت کارمندان مشخص خواهد شد. مسلم است که افراد آموزش دیده در مقایسه با افراد ناآشنا به اصول و قواعد ارتباطی، مهارت کمتری داشته و عملکرد مطلوبی نخواهند داشت. آموزش سازمانی در یک سازمان یا اداره بستر مناسبی برای حمایت کارمندان بوجود آورده که هر یک از افراد با تکیه بر دانش و تخصص خود می توانند با اعتماد به نفس بیشتری مسئولیت های خود را انجام دهند. 

5 مرحله فرايند آموزش کارکنان + آموزش سازمانی اثربخش

اهمیت آموزش سازمانی الکترونیکی

 

آموزش سازمانی و اهمیت توسعه منابع انسانی

دنیای ارتباطات امروزه، محدودیت های مرزی را از بین برده و افراد در سراسر جهان به راحتی و تنها از طریق لمس یک دکمه می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. فضای مجازی بستری برای پیوستن به واقعیت بوده که تمامی افراد تلاش می کنند تا در این محیط اهداف خود را رقم بزنند. در چند سال اخیر،  فضای مجازی در عرصه آموزش از اهمیت بالائی برخوردار بوده به طوری که بیشتر سازمان ها یا ادارات آموزش های سازمانی خود را به صورت الکترونیکی اجرا می کنند.

اهمیت آموزش سازمانی الکترونیکی در بهینه سازی زمان و هزینه مربوطه است. کارکنان یک سازمان به راحتی در هر ساعت از شبانه روز می توانند آموزش های الکترونیکی را دریافت کرده و مطالعه کنند. این آموزش ها سطح کیفی و‌عملکرد سازمانی را کاهش نداده و کارکنان می توانند در ساعات غیر کاری نیز آموزش ها را به صورت کامل مشاهده کرده و یاد بگیرند. 

اصول یادگیری آموزش سازمانی به صورت الکترونیک مطابق با شرایط کاری کارکنان سازمان مربوطه بوده و مدیر شرکت می تواند با توجه به ساعات و حجم کاری کارمندان آموزش ها را در اختیار آن ها بگذارد. سرعت یادگیری در این نوع از آموزش ها در مقایسه با سایر مدل های آموزشی بالا بوده و کارکنان می توانند با توجه به سطح آموزشی خود، دوره مربوطه را شرکت کرده و یادگیری را آغاز کنند. 

آموزش سازمانی به صورت الکترونیکی بهتر است حتی الامکان به صورت اجباری انجام نشده و کارکنان برای آموزش به هیچ‌گونه نیاز یا اجباری روی نیاورند. کیفیت آموزش سازمانی تحت تاثیر عواملی هم چون فشار کارفرما، کسر حقوق یا مواردی مشابه این قبیل بوده و اثر بخشی را کاهش خواهد داد.

 آموزش سازمانی تخصصی

 

آموزش سازمانی تخصصی و منابع انسانی

آموزش های سازمانی در دو دسته عمومی و تخصصی ارائه می شود. آموزش سازمانی عمومی شامل تقویت مهارت های نرم، ارتباطی، فن بیان یا مواردی از این دسته بوده که کارکنان را پیش از استخدام و یا در حین کار آماده سازی خواهند کرد. آموزش سازمانی تخصصی نوعی دیگر از آموزش سازمانی بوده که برخی از سازمان ها برای آماده سازی کارکنان خود جهت تصدی یک شغل یا حرفه خاص ارائه می دهند. اهمیت آموزش سازمانی تخصصی در مقایسه با عمومی بیشتر بوده و اصولا تمامی کارکنان در این دوره شرکت نخواهند کرد. 

آموزش سازمانی در واقع یک استرتژی هدفمند برای رقابت سازمان ها یا شرکت های معتبر در میان رقبای داخلی یا خارجی است. آموزش سازمانی معمولا در دوره های کوتاه مدت یا بلند مدت برگزار می شود. در صورتی که طول دوره های آموزشی کمتر از ۳۶ ساعت باشد؛ آموزش از نوع کوتاه مدت بوده و دوره هایی که بیش از ۱۰۰ ساعت آموزش داشته باشند، دوره های بلند مدت اطلاق می شود. آموزش سازمانی تخصصی معمولا از گروه آموزش کوتاه مدت یا میان مدت بوده و دوره های عمومی آموزش سازمانی جهت تقویت روابط بین فردی از نوع بلند مدت است.

برخی از سازمان ها جهت افزایش نرخ تولید و فروش محصولات خود، کارشناسان فروش خود را ملزم به یادگیری دوره آموزش سازمانی تخصصی در حیطه مورد نظر کرده و در پایان گواهی معتبر نیز دریافت خواهند کرد. این نوع آموزش ها هم پایه یک حرفه یا مدرک تحصیلی بوده که برای سابقه کاری نیز بسیار ارزشمند است. 

اهمیت آموزش در سازمان و توسعه منابع انسانی

توسعه منابع انسانی

به طور کلی، رسیدن به اهداف سازمان در گرو توانائی افراد سازمان است. اجرای آموزش سازمانی مطابق اصول و قواعد پیشنهادی در کنار توسعه فردی سبب شده تا کارکنان متناسب با تغییرات سازمانی و محیطی عملکرد خود را تغییر دهند. با توجه به این که مهم ترین خصیصه سازمان های امروزی، تغییر و تحول بوده؛ کارکنان نیز بدنبال راهی جهت آموزش و توسعه نیروهای انسانی بوده تا اهداف بلند مدت سازمان در کنار برنامه ریزی دقیق و منظم کلید بخورد.

رد پای آموزش خوب بر روی نیروهای انسانی مستعد نشان داده می شود. آموزش رفتار انسانی دسته ای از آموزش ها و توسعه نیروهای انسانی بوده که از اهمیت بالائی برخوردار بوده اما بهای کمی به آن ها داده می شود. سرمایه گذاری مداوم و مستمر بر روی استعداد منابع انسانی و‌ توسعه کسب و کارها از سرمایه گذاری های طولانی مدت بوده که اغلب شرکت ها بر روی این موضوع تمرکز دارند.

هر یک از سازمان ها برای بقای جایگاه و توسعه اقتصادی خود نیازمند نیروهای انسانی آموزش دیده است که پاسخگوی تمامی نیازهای سازمان در حیطه مربوطه باشد. تطبیق مهارت نیروی انسانی با حیطه کاری از مهم ترین قدم های آموزش سازمانی منابع انسانی است. تصور کنید فردی که هیچ‌گونه تجربه یا مهارتی در فروش ندارد به عنوان کارشناس فروش سازمان در نظر گرفته شده و اصول فروش را به وی آموزش دهند. این فرد بدلیل نداشتن تجربه و علاقه به حیطه کاری مورد نظر، موفقیت چشم گیری نداشته و پس از پایان دوره آموزشی تنها به حفظ کردن کلمات یا جملات اکتفا کرده است. 

آموزش سازمانی نیروهای انسانی یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب شده و شما می توانید با تکیه بر این استراتژی، اهداف بلند مدت سازمان تحت امر خود را رقم بزنید.

سخن آخر

در چند سال اخیر، تغییر و‌تحولات سازمانی نشان دهنده میزان اهمیت مدیران تجاری بر روی مسئله آموزش سازمانی است. اگرچه بسیاری از مدیران نتایج اثر بخش این تحولات را نادیده گرفته اما در این میان تعداد کثیری از مدیران موفق، راز موفقیت خود را در رعایت اصول آموزش سازمانی می دانند. بهبود عملکرد کارکنان، ثبات و‌ ماندگاری کارکنان در سمت های شغلی مورد نظر، افزایش سطح کیفی سازمان، اعتبار دهی سازمان مربوطه و اعتماد سازی از مزیت های آموزش سازمانی بوده که سبب شده تا افراد زیادی در سراسر جهان به اهمیت آموزش سازمانی جهت پیش برد اهداف سازمانی خود پی ببرند.

سوالات متداول:

  • چه عواملی بر آموزش سازمانی و‌ اهمیت آن در جامعه موثر است؟ 

به طور کلی، عواملی هم‌چون عملکرد کارکنان، شرایط کاری کارکنان یک سازمان و اهداف بلند مدت تاثیر بسیاری بر روی کیفیت آموزش سازمانی و اهمیت آن دارد.

  •  یادگیری آموزش سازمانی به چه صورت است؟

بسیاری از مدیران، کارمندان را ملزم به شرکت در دوره های حضوری آموزش و یادگیری کرده و برخی دیگر به صورت الکترونیک یا مطالعه فردی آموزش ها را در اختیار کارکنان قرار خواهند داد.

  • آیا آموزش سازمانی سبب بهبود روحیه تیمی می شود؟

بلی، آموزش سازمانی بر روی تقویت نقاط ضعف و افزایش مهارت فردی تاثیر مستقیمی داشته و روحیه همکاری و تیمی را در بین اعضای یک گروه تقویت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا