آموزش‌های‌سازمانی

نکات کلیدی مدیریت منابع انسانی ( hrm) + شرح وظایف و نقش منابع انسانی در سازمان

مدیریت منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی ( hrm ) – امروزه مدیریت منابع انسانی یک عامل مهم در پیشرفت سازمان‌های مختلف به حساب می‌آید که می‌تواند سازمان را به اهداف خود برساند. بحث مدیریت منابع انسانی در نتیجه‌ی جنبش روابط بشری در قرن بیستم اتفاق افتاد.

این جنبش زمانی رخ داد که محققان به دنبال کشف روش‌های جدید برای موفقیت در کسب و کار از طریق یک مدیر عالی رتبه بودند.

امروزه عموم سازمان‌ها چه سازمان نو پا و چه سازمان قدیمی، به یک مدیری نیاز دارد که بتواند منابع انسانی و نیروی کار سازمان را به خوبی و با مهارت‌های خود به خوبی مدیریت کند.

در جامعه‌ی امروزی به دلیل کمبود نیروی کار حرفه‌ای، اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها در تلاشند که ترک خدمت نیروهای کارکشته را کاهش دهند و برای پیشگیری از هزینه‌های اضافی، نیروی نوپای کمتری را استخدام کنند.

مدیریت منابع انسانی ( hrm ) یعنی اینکه یک مدیر بتواند با انسان‌‌های مختلف در یک محیط کار کند و ویژگی‌ها و استعدادهای آنان را بشناسد.

مدیریت منابع انسانی زمانی اثربخش واقع می‌شود که افراد با کسب مهارت‌های جدید و شناسایی نیازهای خود، استعدادهای فردی خود را توسعه دهند و عملکرد منابع انسانی را در مسیر تحقق اهداف سازمان پیش ببرند.

مدیریت منابع انسانی ( hrm )

 

تعریف مدیریت منابع انسانی

به طور کلی از مدیریت منابع انسانی ( hrm ) تعریف‌های زیادی به عمل آمده‌است اما اصلی‌ترین تعریف مدیریت منابع انسانی این است:

مدیریت منابع انسانی یعنی این‌که یک فرد بتواند مجموعه‌ای از سیاست‌ها و اقدامات مربوط به نیروی انسانی را در خود رشد داده و فعالیت کارکنان سازمان را هدایت و کنترل کند.

این اقدامات شامل جذب نیروی کار، نحوه‌ رفتار با کارکنان، ارزیابی عملکرد آن‌ها، آموزش مهارت‌های جدید به نیروی تازه‌وارد، حقوق و پاداش مناسب می‌شود.

از آن‌جایی که تمام مدیران یک سازمان می‌توانند مسئولیت گزینش نیروی کار و کنترل عملکرد آن‌ها را به عهده بگیرند، می‌توانیم بگوییم که تمامی مدیران مشغول به کار در یک سازمان، مدیر منابع انسانی به شمار می‌روند.گرچه گاهی اوقات دیده می‌شود که در سازمان‌ها و شرکت‌های کوچک شخصی به عنوان مدیر منابع انسانی وجود ندارد. در چنین سازمانی وظایف مدیر منابع انسانی را همان مدیرعامل سازمان یا مدیر اجرایی سازمان انجام می‌دهد.

مدیری که برای مدیریت منابع انسانی انتخاب می‌شود، در دسته‌ی مدیران ستادی قرار می‌گیرد و نسبت به سایر مدیران سازمان، از وظایف و مسئولیت‌های متعددی برخوردار است. این مدیر باید بتواند نیروی انسانی را به صورتی منحصر به فرد به سمت ترسیم افق‌های موفقیت هدایت نماید.

در ادامه‌ی این مقاله  با وظایف مدیر منابع انسانی آشنا خواهید شد.

شرح وظایف مدیر منابع انسانی

شخصی که به عنوان مدیر منابع انسانی انتخاب می‌شود، وظایف عمده‌ای را در سازمان دارد و می‌تواند مکمل موفقیت سازمان باشد.

وظایف این مدیر به شرح زیر است:

  • استخدام: استخدام یکی از اصلی‌ترین وظایف مدیر یک سازمان به شمار می‌آید. در واقع مدیر باید با بررسی نیازهای سازمان و میزان کمبود نیرو، اقدام به جذب کارکنانی نماید که در زمینه‌ی فعالیت سازمان مهارت دارند.

 

  • آموزش منابع:جالب است بدانید که کار یک مدیر با استخدام نیرو به اتمام نمی‌رسد بلکه این نیروی تازه وارد باید مهارت‌های کاری سازمان را آموزش ببیند. آموزش‌های اثربخش به نیروهای تازه وارد سبب افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن میزان بهره‌وری کاری این نیروها می‌‌شود. ارائه‌ی آموزش مهارت‌های مختلف فقط مربوط به آغاز کار نیست بلکه حین فعالیت منابع نیز ادامه پیدا می‌کند.

 

  • پیشرفت در کار:به طور کلی زمانی که یک مدیر می‌تواند مسبب پیشرفت سازمان شود، در چنین شرایطی زمینه‌ی پیشرفت خود را نیز فراهم کرده‌است. بدین ترتیب انگیزه‌ی کار در نیروی انسانی نیز افزایش می‌یابد و این افزایش انگیزه تعهد آن نیرو را به دنبال دارد.

 

  • پرداخت و حساب حقوق کارمندان:مدیر منابع انسانی باید بتواند با مدیریت حسابداری سازمان هماهنگ شود و فرآیند مربوط به حساب و کتاب نیروها را به اتمام برساند.

 

  • داشتن مهارت‌های تخصصی مدیریت:از جمله مهارت‌های تخصصی که یک مدیر باید دارای آن باشد می‌توان به برگزاری دوره‌های آموزشی و تسلط بر ترسیم مسیر پیشرفت سازمان اشاره کرد. این مهارت‌ها در نهایت باعث ارتقاء رتبه‌ی مدیر در سازمان شده و اعتبار سازمان را نیز افزایش می‌دهد.

شرح وظایف مدیر منابع انسانی

مدیریت رفتار سازمانی

مدیریت رفتار سازمانی به فرآیند بررسی رفتار و ویژگی‌های افراد یک سازمان برای کار در محیط اجتماعی گفته می‌شود که این مدیریت یکی از دستاوردهای عمده‌ و ارزشمند در زمینه‌ی اصول مدیریتی به شمار می‌رود.

مدیریت رفتار سازمانی در سه سطح فردی، گروهی و درون سازمانی بررسی می‌شود. در زمینه‌ی فردی مدیریت رفتار سازمانی فعالیت‌ها و رفتار کاری یک فرد خاص در نظر گرفته شده و مدیریت می‌شود اما در زمینه‌ی مدیریت رفتار سازمانی گروهی و سازمان، اعضای نمونه یک گروه خاص از افراد مشغول به کار در سازمان هستند.

 

نقش منابع انسانی در سازمان

امروزه به دلیل اینکه بخش عمده‌ای از فعالیت سازمان به گردن نیروی انسانی سازمان است، سازمان بدون وجود کارمند و کارکنان خود هیچ مفهومی ندارد. پس از انقلاب صنعتی، با ورود تجهیزات جدید و فناوری‌های پیشرفته در تولید دستگاه‌های کاری مجهز، باز هم در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف نیاز به نیروی انسانی آموزش دیده احساس می‌شد.

نیروی انسانی نقش چشم‌گیری در بقای سازمان و ادامه‌ فعالیت آن ایفا می‌کند. در اصل نیروی انسانی یک‌مهره‌ اصلی در سازمان به شمار می‌رود که بدون وجود آن فعالیت‌های سازمان ناتمام باقی می‌‌مانند.

رشد و توسعه‌ یک سازمان به روحیات، انگیزه‌‌ و تفکرات نیروی انسانی آن سازمان بستگی دارد چرا که نیروی انسانی با انگیزه و تلاش خود  می‌تواند کارایی و اثربخشی سازمان را افزایش دهد.در عوض سازمان نیز باید یک محیط امن را برای فعالیت نیروی انسانی تأمین کند تا بتواند رضایت کارکنان از محیط کاری را افزایش دهد.

مدیریت منابع انسانی ( hrm ) - آموزش سازمانی اثربخش

نکات کلیدی مدیریت منابع انسانی

برای این‌که یک مدیر بتواند نیروی انسانی سازمان را به خوبی مدیریت کند، در ابتدا لازم است که بتواند استخدام نیروی کار را به شیوه‌ای صحیح انجام دهد. در استخدام نیروی انسانی مدیر باید تلاش کند که نیروهای ماهر و علاقمند به کار سازمان را جذب نماید.

نکته‌ی مهم بعدی که در زمینه‌ی مدیریت منابع انسانی وجود دارد این است که مدیر برای قدردانی از تلاش کارمندان و افزایش انگیزه‌ی آن‌ها، پاداش‌های نقدی و غیرنقدی را به آن‌ها اعطا نماید.

از دیگر نکات مهم در این زمینه می‌توانیم به کنترل صحیح فعالیت کارمندان اشاره کنیم. یک مدیر خوب با به کارگیری این نکات می‌تواند منابع انسانی سازمان را به خوبی هدایت نماید و سازمان را به اهداف خود برساند.

جهت کسب اطلاعات در رابطه با آموزش مدیریت منابع انسانی

توسط دکتر احسان امیریان (بیزینس کوچ، مؤسس چندین کسب و کار، عضو هیئت علمی دانشگاه)

می توانید از طریق شماره‌های زیر با ما در تماس باشید

 ۰۹۹۰۰۳۰۰۰۱۳  – ۰۲۱۲۲۰۲۲۳۵۳

انسان جدید، زندگی جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا