آموزش‌های‌سازمانی

تعریف آموزش سازمانی + اصناف و آموزش سازمانی با مثال

تعریف آموزش سازمانی الکترونیکی

تعریف کلی آموزش سازمانی:  باید بگوییم که به فرایندی که طی آن دانش یا مهارتی خاص در درون یک سازمان انتقال داده می شود تا یکسری از اهداف استراتژیک درون آن سازمان را برآورده کند، آموزش سازمانی گفته می شود.

تعریف آموزش سازمانی به بیانی ساده تر عبارت است از فرایند یادگیری نیاز های آموزشی کارکنان یک سازمان به منظور برآورده ساختن پروژه های مشترک آن سازمان. زیرا از آن جایی که کسب و کارها و نیاز های یک جامعه انسانی دائم در حال تغییر هستند، کارکنان یک سازمان نیز باید بتوانند خود را با این تغییرات تطبیق دهند و همسو کنند. جهت همسو سازی فعالیت های کارکنان یک مجموعه با نیازها و ضرورت های جدید جامعه ارباب رجوع آن ها یا مشتریان، آموزش سازمانی نیاز است.

کارکنان فعال در یک مجموعه کاری باید بتوانند همراه با پیشرفت علم در دنیا و تکنولوژی های روز، پاسخگوی نیاز های جدید مشتریان خود باشند. به همین منظور نیز باید دائماً دانش و مهارت های فنی و تخصصی خود را به روز کنند و تکنولوژی های جدید دنیا مرتبط با شغل خود را آموزش ببینید و در حرفه خود اجرایی کنند. به این فرایند آموزش و یادگیری مهارت های نوین کارکنان یک مجموعه، آموزش سازمانی گفته می شود.

تعریف آموزش سازمانی اصناف

تعریف آموزش سازمانی در زمینه های مختلف کاری اندکی تغییر پیدا می کند و در واقع تخصصی تر می شود. برای مثال تعریف آموزش سازمانی در اصناف مختلف جنبه های متفاوت و جزئیات بیشتری دارد. آموزش سازمانی اصناف به آن دسته از آموزش های تخصصی اطلاق می شود که در آن صنف ویژه کاری ضروری و الزامی است و جزء مهارت های خاص آن صنف محسوب می گردد. مانند آموزش سازمانی صنف جواهرساز یا آموزش سازمانی صنف نجاران یا آموزش سازمانی اصناف اداری که مخصوص آموزش هایی است که ویژه اصناف اداری است مانند نرم افزار های اداری ورد و اکسل و پاور پوینت.

آموزش سازمانی اصناف

آموزش سازمانی اصناف شامل آن دسته از آموزش هایی می شود که در آن زمینه کاری خاص یا آن صنف بسیار تخصصی هستند. به عنوان مثال آموزش سازمانی اصناف آهنگر و جوشکار در ارتباط با روش های جوشکاری صحیح و روش های تخصصی آهنگری است که مطابق با استاندارد های جهانی نیز می باشد. زیرا هر صنف کاری در اجتماع و هر زمینه شغلی در جامعه دارای مهارت های خاص و ویژه خود است.

برای مثال مهارت هایی که یک فرد آهنگر باید در رشته خود بلد باشد و در هنگام کار با انواع آهن به کار ببرد با مهارت های یک فرد برقکار که با سیم و کابل سر و کار دارد، متفاوت است. هر کدام دستور العمل ها و روش های خاصی برای صنف خود دارند و استاندارد های ویژه ای نیز در شغل آن ها وجود دارد. به همین دلیل نیز آموزش سازمانی اصناف به وجود آمده است تا در مورد هر صنفی آموزش های تخصصی ویژه همان صنف را ارائه بدهد.

تعریف آموزش سازمانی الکترونیکی

یکی دیگر از این تعاریف تخصصی، تعریف آموزش سازمانی الکترونیکی است. آموزش سازمانی الکترونیکی در واقع به آموزش هایی گفته می شود که از طریق دوره های مجازی و آنلاین برگزار می شود و کارکنان آن سازمان می توانند از هر مکانی که هستند، با استفاده از اینترنت و کامپیوتر در آن دوره ها شرکت کنند.

به بیانی دیگر آموزش سازمانی الکترونیکی همان دوره های آموزشی مجازی و آنلاین است که از راه دور برگزار می شود و استاد و شاگرد از طریق فضای مجازی و اینترنت با هم در تماس هستند.

آموزش سازمانی الکترونیکی

آموزش سازمانی الکترونیکی مزایای بسیار بیشتری نسبت به آموزش های سازمانی حضوری دارد. علاوه بر صرفه جویی در وقت و زمان آمد و رفت استاد یا شاگرد به آموزشگاه یا سازمان، مطالب آموزشی عنوان شده در دوره ها نیز به صورت آنلاین ذخیره می شوند و قابل تکرار و بازبینی توسط شاگرد هستند.

از دیگر مزایای آموزش سازمانی الکترونیکی استفاده همه کارکنان حاضر و غایب از مطالب آموزش داده شده در کلاس آنلاین است. به این ترتیب که در زمان برگزاری دوره چنان چه تعدادی از کارکنان به هر دلیلی غایب باشند و امکان استفاده از کلاس را در همان لحظه نداشته باشند، می توانند بعد ها از ویدیوی ضبط شده آن کلاس استفاده کنند و آموزش های لازم را دریافت کنند.

علاوه بر آن در آموزش سازمانی الکترونیکی حفظ کردن مباحث آموزش داده شده برای شاگردان بسیار راحت تر است. زیرا می توانند به هر میزان که لازم است ویدیوی درس داده شده را تکرار کنند و ببینند تا آن حد که به مهارت کافی در آن زمینه برسند.

تعریف آموزش سازمانی از دیدگاه دانشمندان

تعریف آموزش سازمانی از دیدگاه دانشمندان، فرآیند ایجاد، حفظ و انتقال دانش یا مهارتی خاص در درون یک سازمان است.

نمونه ای دیگر از تعریف آموزش سازمانی به این صورت است که این نوع آموزش فرآیندی است که طی آن، کارکنان یک سازمان خطا ها را کشف کرده و برای اصلاح آن اقدام می کنند.

آموزش سازمانی از دیدگاه دانشمندان عبارت است از بهبود نظام مند و پی در پی دانش‌، مهارت‌ و توانایی‌ های شاغلین آن سازمان طوری که به رفاه آن ها کمک ‌کند و شرایط بهتری را برای کسب مقام بالاتر برای آن ها فراهم ‌آورد. به بیانی دیگر آموزش سازمانی، مجموعه تلاش‌ های برنامه‌ ریزی شده یک سازمان برای یادگیری کارکنان، در مورد شایستگی ‌های شغلی آن ها است. این شایستگی‌ ها، دانش، مهارت و رفتارهایی است که برای عملکرد شغلی موفق، ضروری هستند.

هدف آموزش سازمانی

هدف از آموزش سازمانی در یک مجموعه، توسعه توانمندی ‌های فردی و برآوردن نیازهای فعلی و آینده نیروی انسانی سازمان است. آموزش در یک سازمان به عنوان فرایندی در جهت تاثیرگذاری بر دانش، مهارت و نگرش افراد تعریف می شود که به منظور بهبود اثر بخشی فرد، گروه و سازمان صورت می گیرد. آموزش سازمانی کوشش مدوام و برنامه‌ریزی شده مدیریت برای بهبود سطوح شایستگی کارکنان و در نهایت عملکرد سازمانی آن ها است.

تعریف آموزش سازمانی با مثال

اگر بخواهیم به تعریف آموزش سازمانی با ذکر یک مثال بپردازیم، می توانیم به آموزش انواع نرم افزار های رایج اداری مانند ورد و اکسل بپردازیم. همان طور که می دانید سابق بر این نامه های ادارات از طریق دستی و قلم و کاغذ توسط کارمندان نوشته می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و ورود کامپیوتر های PC به ادارات هر کارمندی مجهز به یک سیستم کامپیوتری شد که با کمک آن می توانست نامه های قبلی خود را در ورد تایپ کند و آن ها را در یک شبکه داخلی درون سازمانی خود به اشتراک بگذارد.

بدین ترتیب همه همکاران و مدیران وی در جریان مکاتبات آن شخص با ادارات و اشخاص دیگر قرار می گیرند و تعامل و ارتباط بین همکاران در یک اداره نیز بهتر شده و حتی مدیران وی نیز راحت تر می توانند بر کار کارمندان خود نظارت داشته باشند. حتی در صورت غیبت چند روزه یک کارمند نیز همکاران وی با باز کردن فایل های قبلی آن کارمند می توانند در صورت ضرورت کارهای وی را پیگیری کنند و نیاز ارباب رجوع سازمان خود را برطرف کنند.

همچنین است یادگیری نرم افزار اکسل توسط کارمندان یک اداره که کار گزارش دهی به مدیران و عوامل بالا دستی خود را بسیار مدون تر و راحت تر کرده است. به خصوص که نرم افزار اکسل امکان ارائه انواع نمودار های داده ای را نیز دارد و بدین ترتیب هر کارمندی می تواند با ارائه یک شیت در اکسل گزارش کار چندین ماهه خود را در موتاه ترین زمان ارائه بدهد. همچنین ثبت و ضبط و نگهداری این داده های آماری در اکسل و تحت شبکه بسیار راحت تر و مطمئن تر شده است. این دو نمونه از آموزش سازمانی نرم افزار های اداری در سازمان های دولتی بود.

تعریف آموزش سازمانی برنامه ای

در تعریف آموزش سازمانی برنامه ای باید بگوییم که به آموزش های سازمانی که تحت برنامه خاصی هستند، آموزش سازمانی برنامه ای گفته می شود. در این نوع آموزش سازمانی آموزش تحت برنامه خاصی انجام می گیرد. هیچ ارگان و سازمانی بدون برنامه آموزشی نمی تواند پیشرفت کند و جلو برود.

آموزش سازمانی برنامه ای نیز آموزشی است که در آن برای آموزش کارکنان برنامه خاصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال در برخی ادارات دولتی در ابتدا کلاس آموزش ICDL مقدماتی برگزار می شود و سپس کلاس ICDL پیشرفته و بعد از آن کلاس اصول و فنون گزارش نویسی و مکاتبات اداری برگزار می شود تا کارکنان آن سازمان به صورت کامل بتوانند با نرم افزار های اداری مهارت های شغلی خود را ارتقاء بدهند.

سخن آخر

خلاصه آن که در تعریف آموزش سازمانی باید بگوییم که به فرایند یادگیری و انتقال دانش و مهارت های جدید به کارکنان یک سازمان، آموزش سازمانی اطلاق می شود. آموزش سازمانی اصناف به آن دسته از آموزش هایی گفته می شود که ویژه یک صنف خاص طراحی شده اند مانند آموزش سازمانی اصناف جوشکار یا نجار.

آموزش سازمانی الکترونیکی نیز به آموزش هایی گفته می شود که از طریق دوره های مجازی و آنلاین برگزار می شود و کارکنان آن سازمان می توانند با استفاده از اینترنت و کامپیوتر در آن دوره ها شرکت کنند. به عنوان مثال می توان از آموزش سازمانی نرم افزار های ورد و اکسل به کارمندان ادارات دولتی یاد کرد که سیستم نامه نگاری و گزارش دهی را در ادارات دولتی بسیار مدون تر و قابل پیگیری تر نموده است.

آموزش سازمانی برنامه ای نیز به آموزشی گفته می شود که تحت برنامه خاصی برگزار می شوند تا اهداف آن سازمان در نهایت برآورده شود. برای مثال در برخی ادارات دولتی ابتدا کلاس آموزش ICDL مقدماتی برگزار می شود و سپس کلاس ICDL پیشرفته و بعد از آن کلاس اصول و فنون گزارش نویسی و مکاتبات اداری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا