آموزش‌های‌سازمانی

آموزش سازمانی و مهارت‎‌های سازمانی چیست؟ + دوره‌های آموزشی منابع انسانی

آموزش سازمانی

آموزش سازمانی به مجموعه‌ی کارهایی گفته می‌شود که سبب انتقال دانش و توانایی‌های یک سازمان به افراد می‌شود تا افراد با به کارگیری آن‌ها بتوانند نقش کارآمدی را در سازمان ایفا کنند و اعتبار سازمان را افزایش دهند. برای این‌که یک سازمانی بتواند نیاز‌ها و خواسته‌های خود را بشناسد و با طراحی برنامه‌های مختلف اهداف خود را پیش ببرد، باید نیروهایی آموزش دیده را تربیت کند تا زمینه‌ی پیشرفت خود را فراهم کند.

فرآیند آموزش سازمانی در یک سازمان تجاری و اداری بسیار مهم می‌باشد زیرا این فرآیند سبب می‌شود که رضایت کارفرما از کارمند بالاتر برود و در نتیجه مزایای شغلی کارمند را افزایش بدهد. علاوه بر این رضایت شغلی کارمند نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه کارایی او بالاتر می‌رود. همچنین دانش کارمند نیز برای به عهده گرفتن مسئولیت‌های مختلف سازمان افزایش می‌یابد.

آموزش سازمانی توانایی قرار گرفتن در میدان رقابت با دیگر سازمان‌ها را برای سازمان به وجود می‌آورد و سبب برجسته شدن سازمان در ارگان‌های مختلف می‌شود. علاوه بر این، سود سازمان نیز افزایش می‌یابد و با افزایش سود سازمان، سود کارکنان سازمان نیز افزایش می‌یابد.

آموزش‌های سازمانی

دوره‌های آموزشی منابع انسانی

درسازمان‌های مختلف افراد زیادی مشغول به کار هستند که از آن‌ها با نام منابع انسانی سازمان یاد می‌شود. منابع انسانی در سازمان بیشترین و مهم‌ترین نقش را دارند.سود حوزه‌ی منابع انسانی در بین رشته‌های دانشگاهی مهم قرار گرفته است. یکی از مسائل بسیار مهم که در منابع انسانی سازمان باید در نظر گرفته شود، تأمین نیروی انسانی برای سازمان می‌باشد.نیروی انسانی تازه کاری که وارد سازمان می‌شود باید آموزش‌های ویژه‌ای ببیند تا بتواند در نقش خود برای سازمان مؤثر باشد.

علاوه بر آموزش کاری نیرویی که به عنوان منبع انسانی وارد سازمان می‌شود، باید اخلاق کاری سازمان را یاد بگیرد و مطابق با آن عمل کند.زمانی که منابع انسانی سازمان آموزش‌های لازم را در این زمینه ببیند توانایی ارتقا دادن سازمان را پیدا می‌کند.

این فرد تلاش می‌کند که ارزشمندی خود را برای سازمان ثابت کند و در نتیجه سبب بهبود بهره‌وری سازمان می‌گردد.منابع انسانی آموزش دیده در سازمان مسیر رسیدن به اهداف را برای سازمان هموار می‌کنند و سیاست‌های کلی سازمان را در محیط خارجی سازمان پیاده سازی می‌کنند.

همچنین نیروی آموزش دیده با دانش خودرضایت مشتری از سازمان‌ را نیز بالا می‌برد.این‌گونه مسائل سبب تمایز سازمان مربوطه با دیگر سازمان‌های موجود می‌شود.

آموزش‌های درون سازمانی

برای هر سازمانی این موضوع که بتواند درون خود دانش‌ها و تجربیات افراد را به دیگران نیز منتقل کند بسیار مهم می‌باشد.آموزش‌هایی که درون یک سازمان اتفاق می‌افتد بسیار اهمیت دارد چرا که آموز‌ش‌های درون سازمانی سبب می‌شود تا افراد علاوه بر کار سازمان، با ویژگی‌ها واخلاقیات مدیر عامل و اعضای مختلف سازمان آشنا شوند.

گاهی اوقات ممکن است کارکنان یک سازمان به دلیل ناتوانی در برقراری ارتباط مؤثر با دیگران، کمبود حقوق، تایم کاری زیاد و دیگر مسائل این‌چنینی سازمان را ترک کنند. به همین علت کارکنان یک سازمان باید درچند سازمان آموزش بهره وری و کارآمدی را ببینند و در زمان کم بهترین و مؤثر ترین کار را برای سازمان انجام دهند.

در این صورت رضایت شغلی آن‌ها نیز افزایش می‌یابد و در سازمان ماندگار می‌شوند.آموزش‌هایی که درون سازمان‌ها صورت می‌گیرد ممکن است که هزینه‌های ناچیزی داشته باشد اما این آموزش‌ها تأثیر بسیار مثبتی در انگیزه‌ی کاری کارکنان دارد.

در کلاس‌های آموزشی درون سازمانی اطلاعات و مهارت‌های بسیاری در اختیار کارمندان گذاشته می‌شود و این آموزش از قرار گرفتن سازمان در مسیر نادرست جلوگیری می‌کند.

چنین آموزش‌هایی باعث گرفتن نتیجه‌ی خوب سازمان در عرصه‌ی کشوری و جهانی می‌گردد.به طور کلی بهتر است کارمندانی که می‌خواهند وارد یک سازمان شوند، ابتدا در یک دوره‌ی آموزشی درون سازمانی شرکت کنند و با ویژگی‌ها، دانش‌های مورد نیاز و تجربیات دیگر کارکنان سازمان آشنایی پیدا کنند.

اگر در این رابطه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می‌توانید از یک مربی کسب و کار کمک بگیرید.

آموزش‌های سازمانی و منابع انسانی

 

آموزش سازمانی: مهارت‌های سازمانی چیست؟

مهارت‌های سازمانی مجموعه‌ی توانمندی کارکنان یک سازمان برای نظم دهی به سازمان می‌باشد. مهارت‌هایی که کارکنان یک سازمان باید داشته باشند عبارت است از:

  1. مدیریت زمان:کارمندان یک سازمان در روز کاری خود باید وظایف خود را بشناسند و متناسب با وظایف خود زمان را طوری تنظیم کنند که بتوانند به تمام کارهای روزانه‌ی خود در محیط کار برسند.
  2. برنامه ریزی:کارمندان یک سازمان باید در کارهای خود برنامه ریزی داشته باشند تا دچار سردرگمی نشوند.
  3. درک توانایی‌ها:کارمندان سازمان باید بدانند که در چه زمینه‌ای توانایی و مهارت خاصی دارند و سپس متناسب با آن دست به عمل بزنند.
  4. سازماندهی منابع:این مهارت از وظایف مدیریت یک سازمان می‌باشد که باید مهارت‌های کاری مختلف را بین کارمندان به بهترین نحو ممکن سازماندهی کند.
  5. محول کردن وظایف:مدیر یک سازمان می‌بایستی پس از شناخت مهارت‌ها، انجام کارهای مختلف سازمان را بین کارمندان تقسیم کند.
  6. درک اولویت‌ها:پس از این‌که کارهای سازمان بین افراد تقسیم شد، کارمندان باید متناسب با اولویت‌های کاری خود دست به عمل بزنند و ابتدا کارهای مهم‌تری که در سازمان وجود دارد را انجام دهند و سپس به کارهای فرعی بپردازند.
  7. تحقق اهداف:پس از شناخت مهارت‌های افراد و انجام کارهای گروهی کارمندان با یکدیگر و مشخص کردن اولویت‌های کاری خود، سازمان می‌تواند در مسیر رسیدن به هدف قدم بردارد و در نهایت به هدف نهایی خود برسد اما لازمه‌ی این کار وجود کارمندان آموزش دیده می‌باشد.

 

آموزش‌های سازمانی

 

انواع سازمان‌های آموزشی

سازمان‌های آموزشی به سازمان‌هایی گفته می‌شود که در عرصه‌ی آموزش نیروی انسانی فعالیت دارند. این سازمان‌ها در موضوعات مختلف آموزش‌ها و دانش‌هایی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. آموزش‌های ساختمانی خود نیز انواع مختلفی دارند و در دسته‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند. آموزش‌های سازمانی می‌تواند موضوعاتی مانند روانشناسی، مهارت‌های کاری، دانش لازم برای رسیدن به هدف و… را در بر بگیرد.

سازمان‌هایی که در زمینه‌ی موضوعات روانشناسی فعالیت دارند، می‌توانند دانش کاری خود را در اختیار دیگر افراد بگذارند و آن‌ها را از نظر روانشناسی برای قرار گرفتن در محیط کار آماده کنند.

پس از اینکه کارمند آموزش‌های مربوطه‌ی روانشناسی را دید،باید مهارت‌های کاری را آموزش ببیند تا بتواند در محیط کار توانمند باشد. در نتیجه این فرد برای سازمان و برای جامعه کارآمد و مؤثر می‌شود و علاوه بر این می‌تواند در زندگی شخصی خود نیز موفق باشد.

آموز‌ش های سازمانی گاهی اوقات نیز ممکن است نامؤثر و ناکارآمد واقع شوند و این موضوع از نوع نگاه فرد کارمند به کار و محیط کاری نشات می‌گیرد.

مشاوره رایگان در مرکز کوچینگ نیوهیومن در زمینه آموزش های سازمانی، بیزینس کوچینگ و لایف کوچینگ (15 دقیقه)

Loading...

 

تماس با دفتر نیوهیومن: ۰۹۹۰۰۳۰۰۰۱۳  – ۰۲۱۲۲۰۲۲۳۵۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا