لایف کوچینگ - بیزینس کوچینگ - نیوهیومن

لایف کوچینگ

مشکلات مراجعه­ کننده را تشخیص نمی­دهد

رفتارهای مشکل ساز فعلی را شناسایی و توصیف می­کند

روی «چگونگی» کار در جهت رسیدن به هدف تلاش می­کند

بر روی اقدامات فردی و نتایج با سنجش موفقیت مراجعه کننده و نقاط عطف و اهداف تمرکز می­کند

دانش تخصصی در حوزه تلاش برای اهداف مراجعه ­کننده دارد

برنامه­ های کسب و کار ایجاد می­کند

روی بهبود مهارت­های ارتباطی کار می­کند

می­تواند به مراجعه ­کننده برای دستیابی به استقلال و امنیت مالی کمک کند

می­تواند از مراجعه ­کننده در مسیر دستیابی به تعادل کار و زندگی حمایت کند

به مراجعینی که کسب­ و کار جدیدی را شروع کرده­اند و یا در حال توسعه کسب­وکار خود هستند، کمک می­کند

درمان

مراجعه­ کنندگان را از دیدگاه متخصصان خدمات درمانی تشخیص داده و درمان می­کند

گذشته مراجعه ­کننده را به عنوان ابزاری برای درک رفتارهای کنونی تجزیه ­و تحلیل می­کند

روی «چرایی» الگوهای خاص رفتاری تمرکز می­کند

به مراجعین کمک می­کند تا ضمیر نیمه ­آگاه و ناخودآگاه خود را بررسی کرده و آن تشخیص دهند تا با الگو و استدلال رفتارهای خود آشنا شوند.

به طور خاص روی ذهن مراجعه­ کننده کار می­کند

سلامت روحی و روانی شما را بررسی می­کند تا زندگی پایدارتری داشته باشید

به مراجعه­ کننده کمک می­کند تا ناراحتی‌های گذشته بهبود یابد

بررسی می­کند که چرا روابط گذشته (کسب‌وکار یا شخصی) مخرب بوده است

روی افسردگی و یا اضطراب شما که بر عملکردتان در خانه و یا محل کار تاثیر می‌گذارد، کار می‌کند

به مراجعه ­کننده کمک می­کند تا با طلاق و یا با غم و اندوه از دست دادن یکی از عزیزان کنار بیاید

لایف کوچ­ها و درمانگران انتظارات متفاوتی را برای مراجعه­کنندگان تعیین می‌کنند. بله، برخی موضوعات برجسته ممکن است مشابه باشند، اما کار این متخصصان یکسان نیست. به طور خلاصه، آن‌ها دو نوع خدمات کاملا متفاوت هستند و نباید با هم اشتباه گرفته شوند.

در زندگی، ما شرایط مختلفی را پشت سر می­گذاریم که نیاز به کمک داریم. اگر نیاز به درمان و مشاوره دارید، لایف کوچینگ برای شما مناسب نیست. اگر یک مراجعه­کننده از بیماری روانی یا یک مساله دیگر رنج می‌برد، باید ابتدا به دنبال کمک از درمانگر یا مشاور باشد. پس از آن، می‌تواند به دنبال استخدام لایف کوچ باشد.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر می‌خواهید شخصی دقیقا به شما بگوید که چه کاری باید انجام دهید، ممکن است لایف کوچینگ راه‌حل مناسبی برای شما نباشد. وظیفه کوچ این است که شما را راهنمایی کند تا بتوانید برای پیش رفتن به سوی اهداف تصمیم بگیرید. بنابراین، کوچ مستقیماً پاسخ‌های صحیح را به شما نمی­دهد. تشخیص این موضوع به شما بستگی دارد. 

و در نهایت، شما باید قادر به انجام تغییرات، اقدام و رشد و بهبود شخصی باشید. به همین دلیل، اگر نمی‌خواهید تفکر خود را گسترش داده و در پیشرفت مثبت غوطه­ور شوید، لایف کوچینگ برای شما مناسب نخواهد بود. سخت‌ترین قسمت، تصمیم‌گیری برای تغییر است، بنابراین مهم است که به انتخاب گذشته خود برای پیشرفت احترام بگذارید.

اکنون می‌دانیم که در هر زمانی به لایف کوچ نیاز داریم. پس بیایید نگاهی به این موضوع بیندازیم که لایف کوچینگ چه سودی می‌تواند برای ما داشته باشد و چه کسی دقیقا باید آن پاداش‌ها را بدست آورد.

آیا هیچ کدام از این جملات درباره شما صادق هستند؟ اگر اینطور است، ادامه مطلب را بخوانید و در مورد مزایای کوچینگ زندگی اطلاعات بیشتری به دست آورید:

بنابراین روشن است که لایف کوچینگ لیستی از مزایای بی پایان دارد. اما افرادی که از آن بهره می­برند چه کسانی هستند؟ بیایید ببینیم:

کسی که لایف کوچ استخدام می­کند، نباید ویژگی خاصی داشته باشد. در مقابل، این خدمات مربوط به افراد مختلف از زمینه ­های مختلف است که در مراحل مختلف زندگی و کسب و کار خود قرار دارند.

مراجعین لایف کوچینگ شامل افراد جویای کار، رهبران، افرادی که مایل به تغییر شغل هستند، مدیران اجرایی، بازنشستگان، فارغ التحصیلان، خانه­ داران، مدیران، والدین، مدیران عامل، دانشجویان کالج، مدیران، کارآفرینان و درست در مورد همه افرادی که در این میان هستند، می‌باشد.

هر جلسه کوچینگ مختص هر مراجعه­ کننده است، چون هیچ دو مراجعه ­کننده یکسانی وجود ندارد و نخواهد بود. به طور خلاصه، لایف کوچینگ به خودی خود موضوعی بسیار گسترده است، که کوچ­ ها در زمینه‌های خاص مهارت و تخصص دارند.

با کمک لایف کوچ می­توانید جایی که اکنون در آن هستید و جایی که می­خواهید باشید را مشخص کنید. در نظر بگیرید که یک کوچ برای این هدف وجود دارد تا ذهن شما را برای تفکرات بزرگتر و پیشرفت مثبت باز کند. اما چند نوع لایف کوچ وجود دارد؟ از کجا بدانیم کدام یک را انتخاب کنیم؟

بیایید ببینیم که آنها چه کسانی هستند و چه کاری می‌کنند:

اگر به دنبال کوچ برای نیازهای شخصی و یا کسب‌وکار هستید، طیف وسیعی از کوچ ­ها برای شما وجود دارد. در اینجا انواع مختلف لایف کوچینگ ارائه شده است که مناسب شرایط شما می­ باشد.

 • افراد بسیاری در حال روی آوردن به سمت کوچینگ ویدئویی هستند. اما این به چه معناست؟ این بدان معناست که کوچ می‌تواند جلسات خود را با مراجعین از طریق تماس تصویری انجام دهد. کوچینگ ویدئویی آنلاین مزایای بسیاری ارایه می‌دهد که جلسات سنتی از آن برخوردار نیستند.

  • بدون زمان و هزینه رفت و آمد
  • ملاقات در هر نقطه و هر زمان که مناسب کوچ و مراجعه ­کننده است
  • طیف وسیع­تری از کوچ­های جهانی و متخصص در دسترس شماست
  • پیش از استخدام کوچ با او تماس رایگان می­گیرید تا ببیند آیا برای شما مناسب است یا خیر
  • تمامی پرداخت‌ها، زمانبندی، تماس­ها و تعاملات در یک مکان انجام می­شود.

  با توجه به مزایای فوق، این بدان معناست که شما می­توانید زمان بیشتری را صرف کارهایی کنید که واقعاً اهمیت دارند و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید.

Loading...

اگر صاحب یک بیزینس هستید یا به علم مدیریت کسب و کار علاقه‌مندید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله جامع ” بیزینس کوچینگ ” را مطالعه کنید.

دیدگاه‌های نیوهیومنی‌ها

نیوهیومنی‌ها می گویند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا