بیزینس

مربیگری کسب و کار | آیا مربیگری بیزینس‌های کوچک با شرکت‌های بزرگ متفاوت است؟

کوچینگ اختصاصی چیست؟

مربیگری کسب و کار

مربیگری کسب و کار برای مدیر عاملان و صاحبان مشاغلی که می‌خواهند خود و شرکت‌هایشان را ارتقا دهند، بسیار مهم و ضروری است. بااین‌حال، بسیاری از رهبران کسب و کار، به‌درستی درک نمی‌کنند که مربیگری کسب و کار واقعاً چیست؟

به طور خلاصه، مربیگری کسب و کار یک رابطه مشترک بین یک مربی حرفه‌ای ومدیرعامل یا صاحب کسب و کار است و باهدف پیشرفت و توسعه راهبردی یک کسب و کار صورت می‌گیرد.

مربی کسب و کار چه می‌کند؟ نقش یک مربی به‌طورکلی، این است که به شما کمک کند چشم‌اندازی برای کسب‌وکار خود طراحی کنید که بااهداف و ارزش‌های شما که برای کار و زندگی خود دارید،متناسب باشد.

با دردست داشتن این چشم‌انداز، آنها راهنمایی، پشتیبانی و مسئولیت‌پذیری لازم برای تعیین و حرکت در اهداف خود را در اختیار شما قرار می‌دهند و باعث می‌شود که شغل و کسب و کار خود را از نقطه‌ای که قرار دارد، به جایی که مدنظرتان است، ببرید.

مربیگری کسب و کارمی‌تواند به صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد کمک کند تا اهداف بهتری تعیین کند، زودتر به اهداف خود برسد، روابط خود را بهبود ببخشد و تصمیمات بهتری بگیرد. مربیگری کسب و کار مربوط به آینده است، یعنی کشف پتانسیل خود و دستیابی سریع به آن.

مربیگری کسب و کار - بیزینس کوچینگ

آیا مربیگری کسب و کارهای کوچک با شرکت‌های بزرگ متفاوت است؟

با داشتن یک کسب‌وکار کوچک باید از پتانسیل کامل خود استفاده کنید تا بتوانید به مشتریان خود خدمت‌رسانی کنید، انعطاف‌پذیر و نوآور باشید. مربیگری کسب‌وکارکوچک، بیشتر بر توسعه شخصی تمرکز دارد.

مربیگریکسب‌وکارهای کوچک بیشتر به مشتریان خود کمک می‌کند تا خودآگاهی کسب کنند، ارزش‌های خود را پیدا کنند تا بتوانند اهداف خود را تعیین کنند و به اهداف خود برسند. یک مربی کسب و کار کوچک با استراتژی‌ها و تکنیک‌هایی که به شما توصیه می­کند،باعث می­شود تا موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنید و به طور استراتژیک در مورد کسب‌وکار خود فکر کنید.

درحالی‌که کارآفرینان و صاحبان مشاغل بزرگ ممکن است از مربیگری کسب­ و کار اجرایی بهره‌مند شوند، مربیان اجرایی اغلب برای کمک به مدیران در سازمان‌های موجود استخدام می‌شوند.

مربیان اجرایی هم توسعه شخصی (مانند کار بر روی مهارت‌های ارتباطی بهتر، طرز فکر رهبری) و هم تکنیک‌های مدیریت تیم را ارائه می‌دهند. مربیان کسب و کارهای بزرگ ممکن است افراد یا تیم‌ها را در یک سازمان هدایت کنند و ممکن است با مدیران یا کارکنان با پتانسیل بالا کار کنند.

کوچ های کسب و کارهای بزرگ به مدیران یک چشم ­انداز بیرونی و راهنمایی‌های تجاری استراتژیک می‌دهند.

همچنین راهنمایی‌های تخصصی را برای معاونین، مدیران عامل و رهبرانی که در رأس سازمان خود با چالش روبرو هستند ارائه می‌دهند و همچنین می‌توانند به ارتقای رفاه کلی افراد کمک کنند.

کارآفرینان مشهوری که بیزینس کوچ داشته اند:

کارآفرینان معروف در مقطعی از زمان در کسب‌وکار خود ازمربیگری کسب و کاربهره برده ­اند. این کارآفرینان، حتی اگر از قبل موفق بوده ­اند، متوجه شدند که یک مربی کسب و کارمی‌تواند موفقیت آنها را بیش از پیش ارتقا بدهد.مربی کسب و کار، انگیزه، پشتیبانی و توصیه‌هایی را برای چشم‌انداز، رشد و دستیابی به اهداف هدفمند ارائه می‌دهد. یک مربی کسب‌وکار اطمینان می‌دهد که شما یک هدف را برنامه‌ریزی و استراتژی می‌کنید، و مرتباً شما را بررسی می‌کند تا به برنامه پایبند بمانید، یا اگر برنامه دیگری مناسب‌تر به نظر می‌رسد، آن را تغییر دهد.

 • اپرا وینفری

اپرا (67 ساله) در سال 2022 دارای ثروت خالص 3.5 میلیارد دلار است که او را به ثروتمندترین مجری زن تلویزیون در تمام دوران تبدیل می‌کند. او یک مربی زندگی به نام مارتا بک دارد. مارتا بک یک مربی زندگی، نویسنده آمریکایی و یک سخنران است. بک می‌گوید: اپرا آخرین فردی است که به یک مربی زندگی نیاز دارد.

 

 • لئوناردو دیکاپریو

لئوناردو دیکاپریو بازیگر، تهیه‌کننده، دوستدار محیط‌زیست و بشردوست است.دیکاپریو یک مربی زندگی دارد به نام تونی رابینز (که برای نلسون ماندلا، پرنسس دایانا، و کیم کارداشیان به چند مورد اشاره می‌کند). دی کاپریو می‌گوید که تونی رابینز در آماده‌سازینقش‌های آینده به او کمک می‌کند.

 

 • باراک اوباما

باراک اوباما یک سیاستمدار آمریکایی، وکیل بازنشسته، نویسنده و چهل و چهارمین رئیس‌جمهور ایالات متحده (از 2009-2017) است. اوباما یک مربی اجرایی به نام جان ماتون داشت که اکنون برترین مربی اجرایی جهان، نویسنده پرفروش، بنیان‌گذار/هم بنیان‌گذار پنج شرکت استثنایی و مربیگری و توسعه رهبری است.

 

بخوانید: همه داستان بیزینس کوچینگ یا مربی‌گری کسب و کار(در تب جدید مرورگر باز می شود 

مربیگری کسب و کار | آیا مربیگری کسب‌وکارهای کوچک با شرکت‌های بزرگ متفاوت است؟

 

کوچینگ اختصاصی چیست؟

مربیگری کسب و کار اختصاصی به صاحبان مشاغل و تیم‌های آنها کمک می‌کند تا پیشرفت کنند. یک مربی کسب‌وکار اختصاصی با حمایت از کار شما (قرارداد برنامه‌ها و استراتژی‌ها) می‌تواند به شما کمک کند تا کسب‌وکار خود را به جلو ببرید.

راه‌اندازی یک کسب و کار یک تجربه جدید برای همه است. دریافت پشتیبانی، راهنمایی و مسئولیت‌پذیری در طول مسیر می‌تواند تفاوت را ایجاد کند.

مربیان کسب و کار اختصاصی به مشتریان خود کمک می‌کنند تا نقاط قوت خود را کشف کنند، نقاط ضعف خود را تقویت کنند و مهارت‌های جدیدی را بیاموزند تا در زمینه شغلی خود برتر باشند.

یک مربی کسب و کار اختصاصی می‌تواند در این زمینه‌ها به شما کمک کند:

اگر:

 • می‌خواهید مهارت‌های سخنرانی عمومی خود را توسعه دهید.
 • شما می‌خواهید یک کسب و کار جدید راه‌اندازی کنید.
 • برای مدیریت یک تیم به کمک نیاز دارید.
 • باید تغییرات و تصمیمات کلیدی بگیرید.
 • می‌خواهیدمهارت‌های مصاحبه‌کننده خود را بهبود ببخشید.
 • برای تعیین مرزها و تعادل کار/زندگی خود به کمک نیاز دارید.
 • شما نیاز به انگیزه دارید.

 

کوچینگ اختصاصی چیست؟

مربیگری کسب و کار یا مربی زندگی؟ شما به کدام‌یک نیاز دارید؟

مربی شغلی و مربی زندگی دو حرفه‌ای هستند که به افراد کمک می‌کنند تا در جنبه‌های مختلف زندگی خود پیشرفت کنند. با این‌حال، تفاوت‌های کلیدی بین یک مربی شغلی و یک مربی زندگی وجود دارد.

درک این تفاوت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب است؟

 • مربی زندگی بر روی کمک به مشتریان خود برای بهبود زندگی شخصی خود تمرکز می‌کنند، درحالی‌که مربیان شغلی به مشتریان خود کمک می‌کنند تا زندگی حرفه‌ای خود را بهبود بخشند.
 • مربیان زندگی اغلب با افرادی کار می‌کنند که به دنبال کشف خود هستند. این مشتریان ممکن است بدانند که می‌خواهند به چه چیزی برسند، اما معمولاً مطمئن نیستند که چگونه به آن دست یابند. مربیان زندگی به مشتریان خود کمک می‌کنند تا گام‌هایی را که باید برای رسیدن به اهداف شخصی بردارند، توسعه دهند. مربیان شغلی معمولاً با مشتریانی کار می‌کنند که در مسیرهای شغلی خود به کمک خاصی نیاز دارند. آن­ها همچنین به مشتریان خود کمک می‌کنند تا ارتباطات خود را در دنیای تجارت تقویت کنند.

 

مطالب مرتبط:

چطور یک بیزینس کوچ می‌تواند به من کمک کند؟

بیزینس کوچینگ چیست؟ 7 دلیل برای صاحبان کسب و کار تا کوچینگ را نادیده نگیرند

آموزش سازمانی و مهارت‎‌های سازمانی چیست؟ + دوره‌های آموزشی منابع انسانی

کوچینگ | وظایف کوچ | کوچینگ مدیران اجرایی چیست؟ | مرکز کوچینگ دکتر امیریان

کوچینگ کسب و کار + 15 دقیقه مشاوره رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا