بیزینس

کوچینگ مدیران

کوچینگ مدیران - مرکز کوچینگ نیوهیومن - دکتر احسان امیریان

بیزینس کوچینگ و کوچینگ مدیران

کوچینگ مدیران – بیزنس کوچینگ بیزنسی است که سبب رونق کسب و کارهای مختلف می‌شود. هیچ فرقی نمی‌کند که شما یک مدیرکسب و کار حرفه‌ای باشید یا مدیر یک کسب و کار نوپا، در هر صورتی بیزنس کوچینگ به شما کمک می‌کند که بتوانید  کسب و کار خود را در مسیر پیشرفت هدایت کنید و نقاط ضعف و قوت خود و کارکنان خود را بشناسید.

در اینجا میتوانید ” کوچینگ مدیران اجرایی ” را مطالعه کنید.

اگر شما در حرفه‌ی خود از کوچینگ استفاده نمایید، می‌توانید اهداف کاری خود را مشخص کنید و در راستای رسیدن به آن تلاش کنید.به طور کلی بیزنس کوچینگ بیزنسی است که به شما کمک می‌کند در کسب و کار خود موفق‌تر باشید و در بازار رقابت نیز اعتبار زیادی را کسب کنید.

کوچینگ مدیران

امروزه کوچینگ مدیران در جامعه‌ی ما از رتبه‌ی ممتازی برخوردار است چرا که اگر یک مدیر و هدایتگر بتواند اصول مربوط به کار را بیاموزد و آن را به دیگران نیز آموزش دهد، می‌تواند رسیدن به اهداف را برای سازمان آسان‌تر کند.

علاوه بر این، به دلیل این که مدیر مهره‌ی اصلی یک سازمان به شمار می‌‌آید، افراد دیگر نیز در تمامی زمینه‌ها دنباله‌رو مدیر خواهند بود. از این رو، کوچینگ مدیران از اهمیت بالایی برخوردار است.

ما در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم در مورد مهارت‌های کوچینگ برای مدیران، کوچینگ سازمانی و مهارت‌های پایه‌ای که در بیزینس کوچینگ موجود هستند، صحبت کنیم.

 

کوچینگ مدیران با دکتر احسان امیریان

 

مهارت‌های کوچینگ برای مدیران

مهارت‌های تأثیرگذار کوچینگ شامل تمامی مهارت‌هایی می‌شود که یک مدیر با داشتن آن‌هامی‌تواند عملکرد مناسب‌تری در مواجهه با امور سازمان از خود نشان دهد و به اهداف خود  در سازمان برسد.

ما در ادامه سه مورد از ضروری‌ترین مهارت‌های کوچینگ برای مدیران را  خدمت شما عزیزان تشریح می‌کنیم:

  1. به وجود آمدن احترام و اعتماد: زمانی که شما مدیران عزیز با کمک دوره‌های آموزشی کوچینگ امور کاری خود را پیش ببرید، می‌توانید علاوه بر بهبود عملکرد سازمان، احترام و اعتماد را نیز بین نیروها حاکم کنید.
  2. تقسیم کار: تقسیم کار یکی از مهارت‌های کوچینگ است که مخصوص مدیران طراحی شده است‌.

مدیران یک سازمان باید بتوانند با تقسیم کار عادلانه بین نیروهای انسانی، تعاملات این نیروها با یکدیگر را بهبود دهد و سپس عملکرد سازمان را نیز بهتر کند.

  1. تشویق: یکی از مهارت‌های مهم کوچینگ این است که مدیر باید با تشویق نیروهای انسانی به صورت مالی یا ارتقای شغلی، عملکرد شغلی نیروها را بهبود دهد.

 

کوچینگ سازمانی

کوچینگ یک ابزار پرقدرت برای مدیران و کارکنان یک سازمان است که از آن در جهت رشد و پیشرفت کارمندان و افزایش سود سازمان استفاده می‌شود.

مربیگری می‌تواند توسعه‌ی فردی را در کارمندان یک سازمان به وجود بیاورد. گاهی اوقات دیده می‌شود که کارمندان یک سازمان فاقد اعتماد به نفس هستند و نمی‌توانند وظایف کاری خود را به درستی انجام دهند.

در چنین شرایطی لازم است مدیران سازمان به فکر کارگاه‌های مهارت آموزی باشند تا بتوانند بهره‌وری کارمندان سازمان خود را افزایش دهند.

مربیگری سازمانی گاهی اوقات ممکن است درون سازمان صورت گیرد و گاهی اوقات نیز ممکن است بیرون از سازمان شکل بگیرد. کوچینگی که در بیرون از سازمان مذکور صورت بگیرد، عضو یا ساختاری از یک سازمان به شمار نمی‌رود.

کوچینگ درون سازمانی، یکی از ساختارهای سازمان به شمار می‌رود که مدیر یک سازمان از آن برای رهبری اعضای سازمان و افزایش کارایی آن‌ها استفاده می‌نماید.

 

رهبری کسب و کار به روش کوچینگ

 

هدف اصلي رهبري کسب و کار به روش کوچينگ اين است که رهبر کسب و کار در يک سازمان بتواند عملکرد نيروي انساني را ساماندهي کند

و مسير رسيدن به اهداف را براي سازمان هموار نمايد.

شايد براي شما نيز سوال پيش بيايد که مزاياي رهبري کسب و کار به روش کوچينگ چيست که افراد امروزه دنباله‌روي اين روش هستند؟

بايد بگوييم که مزاياي به کار گرفتن کوچينگ در رهبري اين است که يک مدير يا رهبر مي‌تواند با آزاد انديشي خود، افق‌هاي جديدي را به روي سازمان باز کند و آن را توانمند‌تر سازد.

علاوه بر اين، کوچينگ رهبري مي‌تواند ارتباطات سازمان و اعضاي سازمان را با ديگران به گونه‌اي مؤثر سازماندهي نمايد و سبب ضود که اين افراد با دانستن نقاط قوت و نقاط ضعف خود، در سازمان به صورتي مفيد فعاليت کنند.

 

مهارت‌های اصلی و پایه کوچینگ

مهارت‌های اصلی و پایه کوچینگ - کوچینگ مدیران

 

امروزه به دلیل این که افراد زیادی نیاز به آموزش‌های کوچینگ را در خود حس کرده و به دنبال یافتن یک مربی کوچ خوب هستند،

باید مهارت‌های اصلی کوچینگ را نیز شناسایی کنند.

برجسته‌ترین و اصلی‌ترین مهارت‌های کوچینگ عبارتند از:

  • همدلی به جای همدردی:

در اینجا منظور از همدلی این نیست که ما ناراحتی خود را نسبت به دیگران نشان دهیم بلکه بدین معناست که مربی کوچ بتواند

خود را به جای شاگرد خود بگذارد و تمامی احساسات و عواطف او در زمان مواجهه با محیط کار و مسائل کاری را درک کند.

در اینجا باید توجه داشته باشید که همدردی هیچ مشکلی را چاره نمی‌کند و در اصل مربی کوچینگ باید با شاگرد خود همدلی داشته باشد.

  • متمرکز ماندن:

زمانی آموزش‌های کوچینگ مؤثر واقع می‌شود که مربی بتواند به خوبی بر این آموزش‌ها تمرکز کند و سپس آن را به شاگرد خود انتقال دهد.

در این صورت است که در پایان دوره‌ کوچینگ میتوانیم شاهد آن باشیم که یک مدیر حرفه ای تربیت شده است.

  • پرسشگری قدرتمند:

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که یک مربی باید آن را دارا باشد، همین قدرت پرسشگری می‌باشد.

گاهی اوقات ممکن است برخی از شاگردان کوچینگ به علت کم‌رویی، خجالت یا هر دلیل دیگری نتوانند به خوبی مشکلات خود را

در زمینه‌ی کسب و کار با مربی در میان بگذارند.

حال اگر مربی کوچ توانایی پرسشگری قدرتمند را دارا باشد، به راحتی می‌تواند با پرسیدن چند سوال مؤثر نقاط ضعف شاگرد خود را شناسایی کرده و دل صدد برطرف نمودن آن‌ها بر بیاید.

  • داشتن ذهنی باز و گوشی شنوا:

گوش کردن یک ادراک شنیداری است که هر مربی کوچینگی باید اینمهارت را در خود تقویت کند.

بی‌شک شنیدن مشکلات مراجعان و تمرکز بر حل این مشکلات می‌تواند تاحد زیادی در رونق کسب و کار و پیشرفت سازمان‌ها مؤثر واقع شود.

اگر می‌خواهید در صورت مکالمه با شاگردان و مراجعان خود مشکلات آن‌ها را دریابید و آن را حل کنید،

بهتر است ذهن خود را بازتر کرده و قدرت شنیداری خود را پرورش دهید.

 

برند کارفرمایی چیست؟

اگر به موضوع ” کوچینگ مدیران ” علاقه‌مندید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله ” the leader as coach ” را مطالعه کنید.

 

(ارتباط با مرکز کوچینگ نیوهیومن)

تماس با دفتر نیوهیومن: ۰۹۹۰۰۳۰۰۰۱۳  – ۰۲۱۲۲۰۲۲۳۵۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا