کسب و کار

بیزینس کوچینگ چیست؟ 7 دلیل برای صاحبان کسب و کار تا کوچینگ را نادیده نگیرند

بیزینس کوچینگ چیست؟ کوچینگ کسب و کار می تواند به شما به عنوان مدیر عامل، صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد کمک کند تا اهداف بهتری تعیین کنید، سریعتر به اهداف خود برسید، تصمیمات بهتری بگیرید و روابط خود را بهبود بخشید.

کوچینگ کسب و کار مربوط موفقیت کسب و کار شما در آینده است. کوچینگ کسب و کار به شما در کشف پتانسیل‌های خودتان و کسب و کارتان و دستیابی سریع به آنها کمک می کند.

 

یک مربی کسب و کار به صاحب کسب و کار در راه اندازی و نگهداری و رشد یک کسب و کار کمک می کند

و در تعامل با صاحب کسب و کار علاوه بر شفاف‌سازی چشم انداز کسب و کارش، چرایی، چیستی و چگونگی کسب و کار را مطابق با نسخه منحصربفرد صاحب کسب و کار، تدوین می‌کند.

کوچینگ کسب و کار فرآیندی است که برای رساندن یک کسب و کار از جایی که الان هست به جایی که صاحب کسب و کار می خواهد باشد استفاده می شود.

 

کوچینگ (مربیگری) و منتورینگ

کوچینگ (مربیگری) و منتورینگ گاهی اوقات ممکن است اشتباه گرفته شوند زیرا هر دو سالها تجربه و بینش خود را به کمک کوچی یا صاحب کسب و کار می‌آورند.

بزرگترین تفاوت کوچینگ و منتورینگ این است که یک منتور بر توصیه کردن تمرکز می‌کند در حالی که یک مربی به مالک کسب و کار در برنامه‌ریزی اهداف کمک می‌کند و او را در مسیر تحقق اهداف، مسئولیت‌پذیر و پاسخگو بار می‌آورد و نگه می دارد تا به موفقیت برسد.

 

 

 

برای دریافت نسخه رایگان ” بیزینس کوچینگ pdf ” اینجا را کلیک کنید (به زودی لینک فایل پی دی اف اضافه می گردد)

بیزینس کوچینگ چیست؟ 7 دلیل برای صاحبان کسب و کار تا کوچینگ را نادیده نگیرند

همچنین این مقاله هم میتواند به شما کمک کند

چطور یک بیزینس کوچ می‌تواند به من کمک کند؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با چه کسی کار کنید، معیارها و سؤالاتی را که باید از یک مربی بپرسید، کشف کنید و همچنین درک کنید که یک رابطه مربیگری حرفه ای چگونه باید باشد.

 

 

… اما واقعاً بیزینس کوچینگ چیست؟

از آنجایی که کوچینگ یک تعامل قراردادی است، گفتن اینکه دقیقاً این موضوع شامل چه چیزی است بسیار دشوار است، زیرا برای هر کسی که این را می‌خواند تجربه متفاوتی خواهد بود.

 

 

 بیزینس کوچینگ چیست و 7 دلیل برای اینکه همه صاحبان کسب و کار باید کوچینگ کسب و کار را نادیده نگیرند:

 

1. شما در حال حاضر خوب هستید و می‌دانید که برای برجسته و عالی شدن، باید کمی بیشتر تلاش کنید. همانطور که ورزشکاران و بانوان برتر همیشه به دنبال مربیان برتر در رشته خود می‌گردند، شما نیز به یک مربی ایده پرداز و با درک درست از بیزینس نیاز دارید تا در مسیر تبدیل شما به نسخه بهتری از خودتان به شما کمک کند. یک کوچ، شما را فردی پاسخگو می‌خواهد، شما را مسئولیت‌پذیر و متعهد می‌خواهد. او ​​نتایج را از شما می‌خواهد، ​​شما را تحت فشار قرار می‌دهد، ممکن است فریاد بزند و در نهایت در کنارتان خواهد بود تا به شما برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان تبریک بگوید!

 

2. دلیل بعدی این است که خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کارها احساس می کنند که با کسب و کار خود ازدواج کرده‌اند و لازم است که تمام ساعات خود را با او بگذرانند. کوچ کسب و کار به شما کمک می‌کند که هوشمندانه بتوانید زمان فعالیت در کسب و کارتان را مدیریت کنید و با صرف زمان برای زندگی خود و سایر جنبه های انسانی‌تان، هارمونی و تعادل را به دنیای خود بیاورید.

 

3. بسیار تلاش می‌کنید، حتی بسیار می‌فروشید اما کسب و کار شما سودی متناسب با میزان تلاش شما به شما نمی‌دهد. اگر می خواهید به کاری که همیشه انجام می دادید، ادامه دهید، تعجبی ندارد که همان نتایج همیشگی را به دست بیاورید. کوچ با به چالش کشیدن شما، شما را بر انجام اقداماتی متمرکز می‌کند که باعث افزایش سود می‌شوند و به شما امکان می‌دهد روی پیشبرد کسب و کار خود کار کنید. قطعا این امر مستلزم تغییرخواهد بود، بنابراین برای موفقیت، باید در برابر تغییرات منعطف باشید. نتایج که می‌گیرید شامل افزایش درآمد و سود شما در کمی پس از شروع کوچینگ می‌باشد.

 

4. اگر همیشه در کسب و کارتان حاضر نباشید، کسب و کار آسیب خواهد دید؛ یعنی یک وابستگی تمام و کمال در کسب و کارتان به خودتان! خیلی از صاحبان کسب و کارها، در واقع یک کارمند کسب و کار هستید نه یک مالک واقعی کسب و کار چون هیچ فرقی با سایر کارمندان ندارند! مربی یا کوچ به شما کمک می کند تا برای کسب و کارتان سیستم‌سازی کنید و با مدیریت درست و یکپارچه فرآیندهای کسب و کارتان بتوانید شرایط توسعه و پیشرفت کسب و کارتان را فراهم کنید.

 

5. کوچ کسب و کار به شما کمک می‌کند که همیشه با شور و شوق کسب و کارتان را مدیریت کنید و پیش ببرید و با دیدگاه‌های جدیدی که در شما ایجاد می‌شود، نگاهتان به خیلی از موضوعات مرتبط با کسب و کارتان تغییر خواهد کرد و دیدگاهی بلند مدت به کسب و کار و چشم اندازش خواهید داشت.

 

6. میزان رشد کسب و کارتان، متناسب است با میزان رشد خودتان! خیلی از صاحبان و مدیران کسب و کار، تجربه تجاری زیادی دارند اما سال‌هاست که واقعاً روی خودشان و رشدشان سرمایه‌گذاری نکرده‌اند!

ممکن است کارکنان خود را در به انواع دوره‌های آموزشی بفرستند اما هم نیاز شما فراتر از آموزش عمومی است و هم اینکه خودشان را ندیده گرفته اند. مربی یا کوچ به شما کمک می‌کند تا جنبه های خاصی از عملکردتان را هوشمندانه بهبود دهد که اثری حداکثری بر رشد و پیشرفت کسب و کارتان داشته باشد.

رابطه بین شما و مربی کسب‌وکار شما، تأثیر سریع و حداکثری بر عملکرد شما و کسب‌وکارتان خواهد داشت و بازگشت سرمایه قابل اندازه‌گیری‌ای را تضمین می‌کند.

 

7. به خوبی درک می‌کنید که رسالت و ماموریت شما در کسب و کارتان چیست و آن وقت دلایل معناداری برای تلاش و کوشش خودتان خواهید داشت!

 

یکی از مزیت‌های کوچینگ نیوهیومن برای کسب و کار این است که انگار عضوی به شدت موثر به هیات مدیره کسب و کار شما اضافه می‌شود که بر تمام جنبه‌های عملکردی کسب و کارتان اثر خواهد گذاشت، یک عضو هیئت مدیره هوشمند و رازدار!

 

دکتر احسان امیریان – بیزینس کوچ

نیوهیومن

صفحه رسمی دکتر امیریان در اینستاگرام: Amirian.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا