برندینگ

برند کارفرمایی چیست؟

برند کارفرمایی چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید، سعی کرده‌ایم این موضوع را تشریح کنیم و در ادامه پیشنهاد میکنیم ویدیوی دکتر احسان امیریان در مرکز کوچینگ نیوهیومن را هم در این خصوص مشاهده کنید.

اهمیت برند کارفرمایی

اهمیت برند کارفرمایی یا به عبارتی Employer Branding برای مدیران و سازمان ها پوشیده نیست! برند کارفرمایی امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که  به همین دلیل، در ادامه این مقاله قصد برسی کامل آن را داریم.

برند کارفرمایی چیست؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت شهرت و اعتبار یک شرکت به عنوان یک محل کار، برند کارفرمایی این شرکت است. به عبارتی ساده تر، برند کارفرمایی به معنای ارزشی است که کارکنان یک شرکت برای آن شرکت ها هستند.

به همین دلیل می‌توان گفت برند کارفرمایی تمامی فعالیت های تبلیغاتی شرکت که برای نشان دادن هویت شرکت مورد نظر درج می شوند را شامل می شود.

در ارتباط با برند کارفرمایی عبارت دیگری تحت عنوان برند شرکت نیز وجود دارد که برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که این دو عبارت یکی هستند، اما  اصلاً اینگونه نیست!

در این بخش باید بین برند شرکت و برند کارفرمایی تمایز قائل شویم، چرا که برند کارفرمایی به معنی شهرت یک شرکت در زمینه استخدام کارکنان و…، می باشد. اما برند شرکت به شهرت کلی کسب‌و‌کار اطلاق می‌شود.

ویدیو مساله برند کارفرمایی (حتماً ببینید) – دکتر احسان امیریان در مرکز کوچینگ نیوهیومن در یک ویدیو به این مساله پرداخته است.

برند کارفرمایی چیست؟

 

و اما در ادامه موضوع ” برند کارفرمایی چیست؟ ” سعی کرده‌ایم نقش کوچینگ را پوشش دهیم تا کاملاً متوجه شوید که کوچینگ کسب و کار می‌تواند نقش مؤثری در موضوع برند کارفرمایی ایفا کند.

کوچینگ مدیران

همانطور که میدانید، کوچینگ که بیشتر تحت عنوان مربی گری نیز ترجمه می‌شود از جمله اصطلاحات پرتکراری است که این روزها بسیار به گوش می رسد. کوچینگ یک رویکرد عملی برای ارتقاء سطح زندگی افراد می باشد که از مدل های مختلفی برخوردار است.

برای مثال کوچینگ مدیران یکی از مدل‌های کوچینگ میباشد که در ارتباط با کارکنان و محیط یک شرکت است.

همانطور که می دانید، بکار‌گیری یک رویکرد کوچینگی و تغییر دادن سبک مدیریتی می‌تواند بر روی عملکرد تیم ها و کارکنان سازمان اثر بگذارد که به همین دلیل امروزه از مدیران انتظار می‌رود کارکنان خود را کوچ کنند، چرا که این روش تا حد زیادی بر روی عملکرد آنها تاثیر خواهد گذاشت.

به طور کلی کوچیک یک سبک مدیریتی است یک رویکرد کاملاً متفاوت از شیوه‌های سنتی دستور دادن و کنترل کردن که استفاده از آن تا حد زیادی بر روی عملکرد های مدیریتی تاثیر خواهد گذاشت.

برای مثال پس از حضور کوچینگ در یک سازمان شاهد رفتار های زیر می باشیم:

  • مدیران کمتر سخن می‌گویند و بیشتر گوش می‌دهند.
  • ضاوت نمی‌کنند و در عوض بازخوردهای سازنده و واقع گرایانه ارائه می‌دهند.
  • کمتر دستور می‌دهند و بیشتر سؤال می‌پرسند.

متاسفانه امروزه برخی از افراد کوچینگ را به معنای خوش رفتاری کردن با دیگران تلقی می کنند که اصلا این گونه نیست!

زمانی که مسئولیت ها و وظایف را به دیگران محول می کنیم آنها برای انجام دادن کار بیشتر تحت فشار قرار گیرد که همین مسئله باعث رشد و توسعه آنها می‌شود.

به طور کلی باید گفت هدف از کوچین یا همان کوچک کردن کارکنان رشد و توسعه فردی و سازمانی آنهاست.مدیر در نقش کوچ با استفاده از مهارت پرسشگری قدرتمند، کارکنان را به چالش می‌کشد تا عمیق‌تر فکر کنند و نسبت به مسائل دیدگاهی همه جانبه داشته باشند

بیزینس کوچینگ ایران

بیزینس کوچینگ چیست؟ برای توضیح کامل بیزینس کوچینگ در ایران باید گفت این عبارت چند سالی است که وارد بازار کسب و کار ایران شده

و به طور کلی شامل فرایندی است که با استفاده از تکنیک های ایده آل موجب می شود تا یک کسب و کار از نقطه ای که اکنون هست رشد و توسعه یافته و به نکته‌ای که مالک آن در نظر دارد برسد.

 به عبارت دیگر برخی از افراد نیز بیزینس کوچینگ را تحت عنوان یک رابطه خلاقانه میان کوچ و مراجعه با اعضای تیم است که تمام تمرکز آن بر روی هماهنگ شدن اهداف و ارزشهای فردی و سازمانی است به طوری که از این طریق می‌توان ارتقا و بهبود عملکرد افراد را رقم زد.

به طور کلی باید گفت بیزینس کوچ ها معمولاً کارآفرین ها و افراد باتجربه هستند که بیشتر آنها خودشان نیز صاحب کسب و کاراند.

 ین افراد با بهره‌گیری از هوش، استعداد و مجموعۀ تجاربشان مسیر موفقیت کسب و کارها را ترسیم می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا موفق شوند و به اهداف تجاری خود برسند. به این فرآیند کوچینگ کسب و کار می‌گویند.

بیزینس کوچینگ در ایران

بیزینس کوچینگ در ایران امروزه بسیار حائز اهمیت است. افراد متخصص در این زمینه با کوچ کردن مدیران و صاحبان کسب و کار های مختلف، آنها را در رسیدن  به نقطه ای که مدنظر دارند کمک می کنند.

بیزینس کوچینگ در ایران

کوچینگ کسب و کار

اکنون که با عبارت کوچینگ و تاثیر آن بر روی افراد و کسب و کار های مختلف آشنا شده اید، بی شک در ذهن خود آشنایی کمی کوچینگ کسب و کار خواهید داشت. برای توضیح کامل ترین عنوان باید گفت.

اگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک باشید، و قصد بزرگ تر کردن این کسب و کار را داشته باشید، نباید از کوچینگ کسب و کار غافل شوید.

همانطور که میدانید، داشتن یک مربی با تجربه در هر زمینه ای می تواند به شما جهت رسیدن به پیشرفته زودهنگام کمک کند.

در این باره باید گفت کوچینگ کسب و کار دقیقاً به این موضوع اشاره دارد، کوچینگ کسب و کار، با ارزش ترین منبع برای صاحبان کسب و کار به حساب می آید، به طوری که افرادی متخصص شما را در زمینه کاری تان کوچ کرده و مسیر موفقیت را برایتان راحت تر می کنند.

 

کوچینگ کسب و کار چیست؟

کوچینگ کسب و کار چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت زمانی که شما اقدام به ایجاد یک کسب و کار کوچک می کنید، برای آینده در ذهن خود اهدافی را دارید که در این میان، افراد متخصصی می توانند با کوچ کردن شما به عنوان یک مربی، رسیدن به این اهداف را راحت تر و در زمان کمتری برای شما رقم بزنند!

افرادی که کار کوچینگ کسب و کار را انجام می دهند عموما افراد کارآفرین یا صاحبان باتجربه ی کسب و کارها هستند که قصد دارند تا دانش و تجربه خود را در راه رشد و توسعه دیگر کسب و کارها به کار ببرند.

مد نظر داشته باشید که امروزه در فضای مجازی نیز توصیه های مختلفی وجود دارد که بیشتر آنها عمومی بوده و ممکن است مناسب به کسب و کار شما نباشد.پس بهتر است در این زمینه از افراد متخصص جهت کوچ کردن استفاده کنید.

کوچینگ کسب و کار

سوالات مهم کوچینگ

در پی جلسات کوچینگ، سوالات مختلفی توسط فردی که اقدام به کوچ کردن شما می کند مطرح می شود که ازجمله رایج ترین آنها می توان به سوالات زیر اشاره کرد:

  • مایل هستید در پایان این جلسه به چیزی دست پیدا کنید؟
  • اگر می توانستید یک چیز را همین الان تغییر بدهید آن چه چیزی بود؟
  • چگونه آگاه خواهید شد که آن فعالیت را کامل کرده و به هدف دست یافته اید؟
  • در حال حاضر در زندگی به دنبال چه چیزی هستید؟
  • چگونه آگاه خواهید شد که آن فعالیت را کامل کرده و به هدف دست یافته اید؟
  • چه سوال هایی را نمی خواهید که از شما بپرسیم؟
  • این موضوع چگونه به شما کمک می کند؟

جهت تعیین وقت مشاوره + هدیه 15 دقیقه کوچینگ رایگان، میتوانید از طریق فرم زیر اقدام نمایید و یا با ما تماس بگیرید:

تماس با دفتر نیوهیومن: ۰۹۹۰۰۳۰۰۰۱۳  – ۰۲۱۲۲۰۲۲۳۵۳

Loading...

لطفاً نظرات خودتون رو در خصوص مقاله ” برند کارفرمایی چیست؟ ” با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا