برندینگ

برند سازی شخصی اینستاگرام

چرا باید از برند شخصی در اینستاگرام استفاده کرد؟

برند سازی شخصی اینستاگرام – اینستاگرام پر از برندسازی و هویت های شخصی قوی است که مردم دوست دارند آن ها را دنبال کنند. افراد موفق، تأثیرگذاران برتر و برندهای شخصی در اینستاگرام، زمان و انرژی زیادی را صرف توسعه یک برند شخصی می‌کنند تا نتیجه تلاش خود را ببینند. ممکن است احساس کنید که هرگز استراتژی محتوا در برندشما موفق نخواهد شد یا احساس کنید که چون دیگران در حال حاضر برندهای مطرح و موفقی دارند جایی برای شما وجود ندارد!

برند سازی شخصی در فضای مجازی چیست؟

برند شخصی شما هدفی است که در پس ارتباطات بیرونی شما با جهان قرار دارد. در برند شخصی اینستاگرام مهارت‌ها، تجربه و شخصیت شما به دنیا به صورت آنلاین و آفلاین ارائه می‌شود. یک برند شخصی فقط رعایت نکات مهم نیست که شما فهرست را بررسی کنید و همیشه آن را انجام دهید. تقریباً همه چیزهایی که درباره شما وجود دارند به برند شخصی شما کمک می کنند و یک  استراتژی محسوب می شوند.

برند سازی شخصی اینستاگرام : تکنیک های برندسازی در شبکه های اجتماعی  

این موارد جز تکنیک های برندسازی می باشند و به شما کمک می کنند تا بفهمید چگونه یک برند شخصی آنلاین بسازید.

  1. با تحقیق شروع کنید

یک ایده اولیه از آنچه می خواهید در اینستاگرام ارائه دهید یا به آن دست پیدا کنید را در نظر داشته باشید، زمان آن رسیده که نگاه دقیقی به این که چه کسی و چه چیزی در حال حاضر در لیست شما وجود دارد بیندازید. ابتدا تحقیقات خود را در بازار انجام دهید تا سه چیز را مشاهده کنید؛ رقبا و شخصیت های موجود، روند هشتگ ها و موضوعات محتوا. چند اصطلاح کلیدی را در مورد برند شخصی و حرفه ای خود که مربوط به بیانیه برند شخصی، موقعیت مکانی و سبک شما هستند، شناسایی کنید. می‌توانید این را در جستجوی اینستاگرام تایپ کنید که پروفایل‌ها، مکان‌ها و هشتگ‌های مربوطه ظاهر می‌شوند! این یک راه آسان برای دیدن روندهای برتر در بازار است.

  1. درباره برندهای رقیب تحقیق کنید

آیا نکاتی وجود دارد که بتوانید از آن برای متمایز کردن برند شخصی خود در اینستاگرام استفاده کنید توجه داشته باشید افرادی در فضایی که شما انتخاب کرده اید خوب عمل می کنند و این دلیلی ندارد رقبای خودتان را به عنوان دشمن بشناسید!. همانطور که در حال مرور هستید، برندهای شخصی دیگری را که می خواهید با آن ها همکاری کنید یا با آن ها ارتباط برقرار کنید را بشناسید. همان طور که مطالعه می کنید، به هشتگ هایی که برندهای شخصی اغلب برای کشف فرصت ها برای جذب مخاطبان مشابه استفاده می کنند توجه کنید.

مطلب جالب: آموزش پرسنال برندینگ

چرا باید از برند شخصی در اینستاگرام استفاده کرد؟

شاید این سوال برای تان پیش آید که چگونه اینستاگرام می تواند به تلاش های برندسازی شخصی شما کمک کند؟ اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم رسانه اجتماعی، ابزاری عالی برای کمک به شما در کنترل پیام در حین برقراری ارتباط با مخاطبان است. با در نظر گرفتن این موضوع، باید پیج اینستاگرام را به‌عنوان بسط تلاش‌های فعلی برندسازی شخصی خود در نظر بگیرید. مخاطبان اینستاگرام مشتاق دیدن «شما واقعی» هستند و زمانی که به درستی انجام شود، می‌توانید «شما واقعی» را به گونه‌ای ارائه کنید که پرسنال برند شما را ارائه دهد. برای این که برندسازی شخصی در اینستاگرام کار کند، مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که ثابت قدم باشید. برای این که مخاطبان خود را درگیر نگه دارید و از مزایای برندسازی شخصی اینستاگرام بهره مند شوید، باید به طور منظم پست بگذارید و در عین حال به موضوعات اصلی خود نیز پایبند باشید.

برند سازی شخصی اینستاگرام : نکته مهم برند شخصی اینستاگرام

اولین و با ارزش‌ترین نکته در توسعه تکنیک‌های مفید برندسازی شخصی، تأمل در خود، انتقاد از خود و ادراک از خود است. باید سعی کنید درک خود را به حداکثر برسانید. یعنی باید سعی کنید خود را به گونه ای تجسم کنید که دیگران شما را می بینند. تنها از این طریق است که می توانید خطاها و مشکلات خاصی را که گریبانگیر کار شما می شود و ممکن است گاهی اوقات متوجه آنها نشوید، مشاهده کنید. و فرقی نمی کند که شما یک فرد ناشناس باشید یا یک سلبریتی. برندسازی شخصی ضروری است. برخی از افرادی که قبلاً مشهور بودند، زمانی که تصمیم گرفتند تکنیک های منحصر به فرد برندسازی را تمرین کنند، شروع جدیدی در حرفه خود احساس می کردند.

انتخاب رنگ ها و فونت برند( هویت بصری) 

رنگ ها ارزش های اصلی برند شما را در توییتر، ایینستاگرام و شلکه های دیگر نشان می دهند. برای مثال؛ با دیدن بسته بندی محصول یا وب سایت خود، مخاطبان هدف شما به طور خودکار متوجه می شوند که شما چه کسی هستید، چه چیزی می فروشید و محتوای اصلی شما در مورد چه چیزی است. در این جا چند آمار وجود دارد که توضیح می دهد چگونه رنگ ها بر ادراک مشتری تأثیر می گذارند؛

  • اگر از رنگ و فونت مناسب استفاده کنید برند شما تا 80 درصد افزایش خواهد یافت.
  • مصرف کنندگانی که وارد سایت می شوند در همان چند ثانیه اول محصولات را بررسی می کنند، قضاوت افراد تقریبا 60 تا 90 درصد بر اساس رنگ و فونت مطلب می باشد.
  • هنگام خرید، 90٪ از مشتریان روی رنگ های برند تمرکز می کنند.

تاثیر شبکه های اجتماعی در حوزه برند سازی

استراتژی  رسانه های اجتماعی همیشه به تعداد فالوور یا لایک/ اشتراک گذاری هایی که برای ارسال های خود می گیرید نیست. از دیدگاه کسب و کار کوچک، این ها معیارهای بیهوده ای هستند که لزوماً به فروش واقعی تبدیل نمی شوند. با این حال، استراتژی رسانه های اجتماعی شما می تواند برند شما را تعریف کند و می تواند تأثیر طولانی مدتی بر نحوه درک و مصرف کسب و کار شما توسط مشتریان هدف شما داشته باشد. از زمان شروع، رسانه های اجتماعی به عنوان یک گردهمایی مجازی از دوستان، خانواده و برخی از افرادی که به نوعی می شناسید برای به اشتراک گذاشتن افکار، گزینه ها، خاطرات و موارد دیگر عمل کرده اند. شبکه های اجتماعی برای انواع کسب و کارها دائماً فعال است و به ما فرصتی می دهد تا چیزهایی را بگوییم و به اشتراک بگذاریم که قبلاً ندیده‌ایم. برای برندها، این بدان معناست که فرصت ها و خطراتی وجود دارد که باید از آن ها آگاه شوید.

برند سازی شخصی اینستاگرام : نقاط قوت و ضعف برند سازی شخصی 

وقتی یک شرکت به دنبال تثبیت خود در بازار است، اغلب برای کمک به برندسازی روی می آورد. مفهوم نام تجاری و هویت ایجاد یک ظاهر و احساس بلافاصله قابل شناسایی و قابل تشخیص در بازار است. برندسازی خوب می تواند ارزش محصول و خود شرکت را افزایش دهد. هویت یک شرکت در بازار به راحتی می تواند سودآوری آن را ایجاد کند یا از بین ببرد.

آگاهی

هرچه یک شرکت سخت‌تر روی برند و هویت خود کار کند، در بیشتر موارد، آگاهی بیشتری ایجاد می‌کند. به عنوان مثال: کوکاکولا در سراسر جهان به دلیل محصول خود شناخته شده است. مصرف‌کننده می‌تواند آن را در یک کشور خارجی با برچسب‌گذاری به زبان خارجی ببیند و بداند که محصول کوکاکولا است. رنگ قرمز و شکل بطری محرکی فوری در ذهن افراد است که این نوشیدنی یکی از محصولات کوکاکولا است. 

ثبات در بازار

هر چه مشتری بیشتر برند شما را در بازار ببیند، بیشتر آن را برای خرید در نظر می گیرد. اگر برند و هویت واقعاً ثابت بماند، مشتری بیشتر احساس می‌کند که کیفیت ثابت است و به مشتری وفادار برند شما تبدیل می‌شود. با این حال، این بدان معنی است که محصول باید ثباتی داشته باشد که تصویر را نیز منعکس کند.

وفاداری مشتری

برندسازی خوب به ایجاد وفاداری مشتری با تقویت خرید کالا در ذهن مصرف کننده کمک می کند. هنگامی که محصول با سبک زندگی مرتبط باشد، مشتریان را دوباره برای خرید محصول به همان سایت و برند برمی گرداند، اما در نظر داشته باید که محصولات باکیفیتی را به مشتریان ارائه دهید. 

رویداد منفی برندسازی

اگر یک محصول یا خدمات یک رویداد منفی را تجربه کند، به برند وابسته می شود. به عنوان مثال؛ یک فراخوان گسترده یا کمپین تبلیغاتی توهین‌آمیز ناخواسته می‌تواند برند و وجهه یک شرکت را خدشه‌دار کند و باعث شود که شرکت نیاز به ساخت یک نام تجاری و هویت کاملاً جدید برای بازپس‌گیری جایگاه خود در بازار داشته باشد.

نتیجه معکوس ایجاد هویت

گاهی اوقات ایجاد یک هویت برند قوی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد، وقتی یک برند هویتی داشته باشد که مشتریان آن را نشناسند و به سمت محصولات آن جذب نشوند ممکن است برند نتیجه عکس دهد و موفقیتی همراه نداشته باشد.

جمع بندی

برند سازی شخصی اینستاگرام : شخصیتی که در اینستاگرام و سایر پلتفرم‌ها به نمایش می‌گذارید در نهایت می‌تواند مسیر کل حرفه شما را تعیین کند. این امر بر مخاطبانی که می‌توانید جذب کنید تأثیر می‌گذارد و به شما کمک می‌کند تا در بازاری که گاهی اوقات به نظر می‌رسد مملو از شخصیت‌های کمی است، اعتبار ایجاد کنید. برندسازی شخصی با اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر به شما کمک می کند تا برند شخصی منحصر به فرد خود را ایجاد کنید. برای جذب مخاطبان هدف، یافتن مشتریان جدید و از بین بردن فرصت‌های تجاری که باعث شروع کار شما می‌شود، مجهزتر خواهید بود. برای موفقیت در حوزه برندسازی می توانید از برگزاری مسابقه اینستاگرامی نیز بهره ببرید.

مطالبی که شاید برای شما جذاب باشد:

آموزش سازمانی و مهارت‎‌های سازمانی چیست؟

مراحل برند سازی – اصول برندسازی + ویدیو

برندسازی در ایران + 5 شاخص کلیدی

7 حوزه که نیازمند برندینگ هستند + چگونه برندسازی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا