لایف کوچینگ چیست؟ | مرکز کوچینگ نیوهیومن

12 بهمن 1398 0 نظر لایف کوچینگ نیوهیومن نیوهیومن
مربی زندگی چه کاری انجام می­‌دهد؟ چه چیزی انسان جدید را متمایز می‌­سازد؟

مربی زندگی فردی است که به شما در شناسایی اهداف خود و توسعه یک برنامه عملی برای رسیدن به آن‌ها کمک می‌کند. کوچینگ ممکن است همانند یک مفهوم بیگانه به نظر برسد، اما برای رقابت به عنوان یک ورزشکار در سطح جهانی، شما به تجربه، پشتیبانی پرشور، دیدگاه عینی و بینش یک مربی نیاز دارید. این امر درست به همان اندازه، در رابطه با مدیران، کارآفرینان، رهبران تجاری، مدیران اجرایی و متخصصان کسب‌وکار نیز صدق می‌­کند.

بنابراین، مربی زندگی کسی است که به شما کمک کند تا پتانسیل خود را به حداکثر رسانده و به نتایج مورد نظر خود دست یابید.

مربی زندگی چه کاری انجام می­‌دهد؟

تعریف مربی زندگی می‌تواند بسته به اهداف شما، متفاوت باشد. مربی زندگی، افراد را در گستره‌ای از مسائل حرفه‌ای و شخصی تشویق و مشاوره می‌کند. مربی به شما کمک می‌کند با آنالیز موقعیت فعلی خود رشد کنید، باورهای محدود کننده و چالش‌های بالقوه دیگر را شناسایی کرده و یک برنامه عملی برای رسیدن به نتایج خاص در زندگی‌تان ایجاد کنید.

رابطه بین فرد و مربی، یک همکاری خلاقانه است :

_شناسایی، تشخیص و ایجاد دیدگاهی برای آنچه فرد می‌خواهد

_استفاده از تخصص مربی جهت اصلاح اهداف در صورت نیاز

_تشویق فرد جهت خودشناسی و رشد

_استراتژی‌های ایجاد شده براساس آنچه که متناسب با اهداف فرد، شخصیت و دیدگاه اوست

_پرورش مسئولیت­ پذیری فرد جهت افزایش بهره‌­وری

این  فرآیندها همه با هم کمک می‌­کنند تا فرد بتواند از پتانسیل خود حداکثر بهره را ببرد و تحقیقات نشان می‌­دهد که مربیگری و آموزش با هم بسیار مؤثرتر از آموزش به تنهایی است.

در حقیقت، آموزش به تنهایی می‌تواند بهره‌وری را تا 4. 22% افزایش دهد، اما هنگامی که با مربیگری هفتگی همراه شود، بهره‌وری تا ۸۸ % افزایش می‌یابد.

مربی شما به شما کمک می‌کند تا بهترین حالت ذهنی ممکن را برای مقابله با اهداف خود به دست آورید. مربی شما می‌داند که ذهن کلید موفقیت شما است. حتی یک استراتژی بزرگ بدون رویکرد مناسب در اجرا موفق نخواهد شد. مربی به شما کمک خواهد کرد تا موفقیت شخصی خود را تعریف و کشف کنید، به شما کمک می­‌کنند تا افکار و رفتارهای ضعیف خود را شناسایی کنید، باورهای منفی را بشکنید و برای رسیدن به نتایج دلخواه فراتر روید.

انسان جدید، زندگی جدید!


چه چیزی انسان جدید را متمایز می­‌سازد!

هدف خود را مشخص کنید-هدف خود را مشخص کرده و بر هدف و یا اهدافی متمرکز شوید که به شدت زندگی شما را در سال آینده تغییر خواهند داد.

به اهداف سلامتی و تناسب­ اندام خود دست یابید- از مربی که شما را رو به جلو هل می­‌دهد، احساس انرژی، نشاط و مسئولیت­ پذیری دریافت کنید. به دنبال نتایج حقیقی باشید و زندگی که دوست دارید را آغاز کنید.

اشتیاق را در روابط خود نادیده نگیرید-عقایدی که شما را از ارتباط واقعی و کلید تحقق روابط دور می‌­کنند، از زندگی خود حذف کنید. کشف کنید که چگونه می‌­توانید باورهای محدود کننده را از زندگی خود و شریک زندگی­تان از بین ببرید.

یک رهبر تاثیرگذار باشید-محدودیت­‌ها را بشکنید و مهارت­‌هایی را برای ترغیب، الهام و ارتباط با دیگران کسب کنید.

برای تغییر آماده باشید-برای تغییر و غلبه بر هر گونه چالش یا تغییر غیر منتظره که زندگی برای شما تدارک دیده است، آماده شوید.

کسب‌وکار خود را پرورش دهید-از منطقه امن خود خارج شوید تا سود حاصل از فروش را افزایش دهید.


تصورات غلط درباره کوچینگ زندگی

حالا که تعریف مربی زندگی و آنچه که می‌تواند برای شما انجام دهد را می‌دانید، زمان آن فرا رسیده است که بسیاری از تصورات غلط را در مورد مربیگری زندگی بررسی کنید.در اینجا برخی از رایج‌­ترین­‌ها ذکر شده­‌اند.

"مربیگری همانند مشاوره است." افرادی که به دنبال تعریف مربی زندگی هستند اغلب از تفاوت بین این روش درمانی شگفت‌زده می‌شوند. مربیگری زندگی بر روی حال و آینده شما متمرکز است. مربیگری، واقعیت فعلی شما را می‌پذیرد و به دنبال بهبود نتیجه حرکت شما خواهد بود. مربیان زندگی متخصصان بهداشتی نیستند. در مقابل، روش درمانی بر گذشته شما تمرکز دارد و به دنبال کاوش در فعالیت­‌های گذشته و الگوها است. این روش تحلیلی است، اما عملی محور نیست.

"مربیگری تنها برای افرادی است که مشکل دارند و یا نمی‌توانند به تنهایی موفق شوند." به مثال ورزشکار بازگردیم، مربیگری زندگی برای تمام کسانی است که می‌خواهند عملکرد خود را بهبود بخشند_ اینکه آیا شما سعی دارید در کار پیشرفت کنید یا ارتباطات شخصی معنی‌دارتری ایجاد کنید_حتی ماهرترین افراد نیز می‌توانند از مربیگری بهره‌مند شوند و انواع مختلفی از مربیان زندگی وجود دارند که می‌توانند در عرصه‌های مختلف زندگی به آن‌ها کمک کنند.


چرا با یک مربی زندگی کار می‌کنید؟

زیرا آن‌ها می‌خواهند در آینده فرد موفق­‌تری نسبت به امروز باشند. آن‌ها می‌خواهند خروجی خود را بهبود بخشیده و رشد بیشتری کسب کنند، و همچنین کارها را به سرعت و به بهترین نحو انجام دهند. همه افراد از مربیان زندگی استفاده می‌­کنند، از جمله بازیگران، رهبران مشاغل، کارآفرینان، مدیران، خانه‌داران، متخصصان، صاحبان مشاغل کوچک و پیشگامان مبتدی. این افراد همگی شکاف بین جایی که هستند و جایی که می‌خواهند باشند را مشخص کرده و از مربی برای رسیدن به اهدافشان کمک می­‌گیرند. زمانی که از خودتان می‌پرسید که یک مربی زندگی چیست و چرا باید با یک نفر کار کنم، در واقع دارید از خود می‌پرسید که چرا می‌خواهید زندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشید.

مربیگری زندگی چه تاثیری دارد؟

اگرچه ممکن است انواع مختلفی از مربیان زندگی به روش­های مختلفی کار کنند، مربیگری زندگی انسان جدید به طور معمول در یک ساختار کار می­‌کند، و در نهایت در ایجاد برنامه عملی با شما همکاری خواهد کرد. ابتدا با مربی خود برای تعریف دیدگاه خود همکاری خواهید کرد: چه چیزی شما را هدایت می­‌کند؟ اهداف­تان چه هستند؟ پس از پاسخ دادن به این سؤال، شما در کنار مربی خود کار خواهید کرد تا موانع و باورهای محدودکننده را که باعث پسرفت شما شده­‌اند را شناسایی کنید. نسبت به خودتان چه چیزهای منفی را گفته­‌اید؟ این الگوها چگونه در مسیر شما قرار گرفته‌اند و چگونه می‌توانید از آن‌ها عبور کنید؟ در نهایت، شما و مربی شما روش چالش برانگیز، اما دست‌یافتنی را تعیین خواهید کرد. مربی شما اطمینان می‌­دهد که شما برای رسیدن به اهداف محدود نخواهید بود زیرا موقعیت شما را نسبت به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت در برابر ارزش­های اصلی ارزیابی می­‌کند.

ارزیابی موقعیت فعلی شما به شما و مربی شیوه زندگی شما کمک می­‌کند تا پیشرفت خود را اندازه­‌گیری کرده و موانع موجود و بالقوه را شناسایی کنید.بعد از این مرحله مهم، شما و مربی منابع خود و تمام دوره‌های عملی موجود را بررسی خواهید کرد تا یک برنامه عملی ایجاد کنید. سپس تصمیم می‌گیرید که چه مراحل خاصی را انتخاب کرده و چه زمانی آن‌ها را انجام دهید. شما برای موانع احتمالی آماده شده و تصمیم می­‌گیرید چگونه با آنها مقابله کنید. در این زمان، شما تضمین خواهید کرد که هر مرحله از اهداف نهایی خود را پشتیبانی می­‌کنید، در حالی که مربی شما به شما کمک می‌کند در مسیر خود مانده و بر پیشرفت خود نظارت داشته باشید. اگر برنامه شما در هر نقطه به اصلاح نیاز داشت، مربی شما به شما کمک خواهد کرد تا این کار را انجام دهید و به شما این قدرت را می‌دهد که متعهد بمانید.

مربیگری زندگی، دومین حرفه­‌ای است که با سرعت بالایی در جهان در حال رشد است- زیرا این امر برای مردم امری اساسی است.تعریف واقعی مربی زندگی، حرفه­‌ای متعهد است که از آموزش و ابزار مناسب برای کمک به شما در رسیدن به هر هدفی برخوردار است. اگر آماده‌­اید که پتانسیل انسانی خود را به حداکثر رسانده و زندگی خود را به سطح بعدی ببرید، زمان آن است که به دنبال یک مربی زندگی باشید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه مطلب :

برچسب ها

نظرات کاربران

نظر خود را برای ما ارسال کنید