خود را رهاکنید تا خود را بازیابید!

28 بهمن 1398 0 نظر لایف کوچینگ نیوهیومن نیوهیومن
یک نیوهیومن یا انسان جدید پیوسته مراقب این موضوع هست که از دانسته‌ها قالب و الگویی نگیرد . نیروی شگرفی را که بر اثر قالب‌شکنی و عدم تاکید بر دانسته‌هایمان از طریق ما به سوی جهان جریان میابد را کشف کنیم.

 

 

 

 

 

 

افراد مختلف عملکردهای متفاوتی در این جهان دارند. غیر از این نمی تواند باشد. عملکرد شما در این جهان اهمیتی ندارد مهم است که آیا آنقدر با دانسته‌هایتان همذات پنداری کرده‌اید که بر شما تسلط یافته و تبدیل به نقشی شده باشد که بازی می‌کنید. وقتی نقشی را بازی می‌کنید ناآگاه هستید. هنگامی که شما نقش بازی نمی‌کنید بدان معناست که در آنچه انجام می‌دهید قالب‌های ذهنی وجود ندارد . هیچ برنامه دومی وجود ندارد مثل حفظ موقعیت یا تقویت خودتان .در نتیجه کارهای شما دارای نیروی بیشتری است .شما کاملا بر موقعیت تمرکز دارید هوشمندانه می‌بینید و تلاش نمی‌کنید تا شخص خاصی باشید. هنگامی که کاملا خودتان هستید، نیرومندتر و تاثیرگذارترید.

وقتی با دیگران تعامل می‌کنید بصورت یک عملکرد یک نقش نباشید بلکه به صورت میدانی از حضور آگاهانه باشید. 

هربار که الگو یا قالب‌های ذهنی را رها می‌کنید فضای درونی آشکار می‌شود. شما بیشتر به خود حقیقی‌تان، به انسانی جدید تبدیل می‌شوید .

یک نیوهیومن یا انسان جدید پیوسته مراقب این موضوع هست که از دانسته‌ها قالب و الگویی نگیرد ،هربار که از الگویی رها می‌شوید، هویت شما بیشتر آشکار می‌شود. در اینجا به شیوه‌هایی اشاره می‌کنیم که افراد از آن طریق به طور ناخودآگاه سعی می‌کنند تا بر هویت شکلی خود تاکید کنند. اگر هوشیار باشید می‌توانید برخی از این الگوهای ناخودآگاه را در درونتان ردیابی کنید : سعی در تحت تاثیر قراردادن دیگران از طریق دانش، زیبایی، موقعیت و... توقع قدردانی داشتن برای کاری که انجام داده‌اید و ناخشنودی از عدم قدردانی، تلاش برای جلب توجه از طریق صحبت درباره‌ی مشکلات خودتان، نگرانی از اینکه شما را چطور می‌بیند، هر چیزی را به خود گرفتن ، احساس آزردگی و..

به محض اینکه همچین الگوهایی را در خود شناسایی کنید، توجه کنید که اگر آن الگو را رها سازید چه اتفاقی می‌افتد...؟

تنها آن را رها کنید و ببینید چه اتفاقی می‎‌افتد.

عدم تاکید بر اینکه چه دانسته‌هایی داریم شیوه‌ی جدیدی برای آگاهی است نیروی شگرفی را که بر اثر قالب‌شکنی و عدم تاکید بر دانسته‌هایمان از طریق ما به سوی جهان جریان میابد را کشف کنیم.

 

 

 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه مطلب :

برچسب ها

نظرات کاربران

نظر خود را برای ما ارسال کنید