خلاصه کتاب جادوی فکر بزرگ-نیویوک

17 دی 1398 0 نظر لایف کوچینگ نیوهیومن نیوهیومن
در نيوهيومن، به طور مستمر، گزيده ای از بهترين كتاب‌هارا با هم بخوانيم.

ذهن شما یک ایستگاه رادیویی ذهنی است. این ایستگاه خبری، روی دو موج مثبت و منفی که هر دو از لحاظ قدرت باهم برابرند به شما پیام می فرستد.

بیایید ببینیم کار پیام رسانی به شما چگونه انجام می گیرد. فرض کنید مافوق تان در شرکت (که اسمش را آقای جاکوبز می گذاریم) امروز شما را به دفترش فرا بخواند، کارهایی را که انجام داده اید مورد بررسی قرار دهد. از کارتان تعریف کند، و پیشنهادهای کوچکی را هم در جهت بهبود کارها مطرح کند. شب هنگام، کاملا طبیعی است که واقعه ی امروز صبح را به خاطر بیاورید.

اگر روی موج منفی قرار بگیرید. چنین جملاتی را می شنوید: مراقب باش! بالاخره جاکوبز حسابت را می رسد.به هیچ کدام از راهنمایی های او نیازی نداری. ولشن کن، یادت می آید جو راجع به جاکوبز چه می گفت؟ حق با او بود. جاکوبز می خواهد تو را هم مثل جو خرد کند. در برابرش مقاومت کن.

ولی اگر روی موج مثبت قرار بگیرید، چنین چیزهایی به خود می گویید: انصافا آقای جاکوبز آدم بدی نیست. پیشنهادهایش تا حدودی معقول به نظر می رسد. اگر از آنها استفاده کنم، احتمالا می توانم کار بهتری ارائه دهم و موقعیتم را برای اضافه حقوق تثبیت کنم. او به من لطف دارد. فردا می روم و به خاطر راهنمایی های مؤثری که کرده است از او تشکر می کنم. بیل راست می گفت: با جاکوبز خوب می شود کار کرد...

 اگر روی موج مثبت باشید، به طور قطع از نظرات او بهره می گیرید و در عین حال خود را به او نزدیک تر می کنید. او از آن ملاقات استقبال خواهد کرد. امتحان کنید و ببینید.

 به خاطر داشته باشید که هرچه زمان طولانی تری روی موج مثبت یا منفی بمانید، به آن علاقه ی بیشتری پیدا می کنید و تغییر دادن آن موج دشوارتر می شود. علت آن است که یک فکر، چه مثبت و چه منفی، باعث شروع یک سلسله واکنش های زنجیرهای در جهت خودش می شود.

این ایستگاه رادیویی متعلق به خود شماست، پس آن را در کنترل خود داشته گوش دهید.

عادت کنید به موج مثبت گوش دهید.

به محض شنیدن موج منفی، اول آن را ساکت کنید. بعد موج را عوض کنید برای عوض کردن آن فقط کافی است به یکی از جنبه های مثبت آن شخص فکر کنید. از طریق واکنش های زنجیره ای، این فکر به افکار بعدی می پیوندد و ذهن شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

با خود عهد محکمی ببندید. اجازه ندهید دیگران تفکر شما را به جهت خاصی متمایل کنند. همیشه روی موج مثبت باشید.

وقتی توانستید این مهارت را در خود به وجود آورید که نسبت به همه افراد نظر خوب و مثبت داشته باشید، موفقیت های بزرگ تری را در زندگی خود کسب خواهید کرد. 

 

از کتاب جادوی فکر بزرگ

 

دانلود

ورود / ثبت نام

جهت دسترسی به فایلهای دانلود لطفا ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید، و یا اگر تا حالا ثبت نام نکرده اید میتوانید جهت دسترسی به امکانات کامل این سامانه اقدام به ثبت نام فرمایید.

مطالب مرتبط

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه مطلب :

نظرات کاربران

نظر خود را برای ما ارسال کنید