تعیین کنید که باید در کجا بازی کنید تا برنده شوید

18 آذر 1398 0 نظر بیزینس کوچینگ نیوهیومن نیوهیومن
هیچ سحر و جادویی در کار نیست که بتواند بگویید برند دقیقا کجای این دنیای دیجیتال باید بازی خود را شروع کند و موفق شود، با این حال خوب است چند موضوع را مد نظر داشته باشید!

1- اجتماعات آنلاين:

 هر برند قدرتمندی مبلغان خود را دارد، ببینید برند شما چه کاری می تواند انجام دهد تا آن ها را به نمایندگان فعال خود تبدیل کند، از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارید استفاده کنید تا مشتریان را بشناسید،  تعیین کنید کجاها به دنبال اطلاعات می گردند، چگونه خرید انجام می دهند، آیا برای کسب اطلاعات بیشتر بر می گردند یا نه و چرا. هدف شما این است که ببینید در کدام نقطه های ارتباطی می توانید بیشترین تاثیر را بر رفتار مشتری بگذارید. برخی از این نقاط تماس تاثیر فوق العاده بیشتری نسبت به بقیه دارند و می تواند مردم را وادار به همان فکری کند که شما می خواهید،  تعیین کنید که در کدام نقاط می توانید بیشترین میزان ارزش را به مشتری برسانید و در عین حال به ارزش برند خود اضافه کنید.

2- آزمون:

چیزهای جدید را امتحان کنید نگذارید ایده های سنتی مانند جلسه های سالیانه،  برنامه ریزی رسانه شما را عقب بیندازد. آژانس ارتباطات دیجیتال، انشعاب کاملا جدیدی ایجاد کرده تا فقط تبلیغات انلاین جنرال موتور را با استفاده از معیار های مختلف مشتری آزمایش کند، آن ها کم می کنند، اضافه می کنند، می چسبانند و ویرایش می کنند تا اینکه به مبلغی برسند که بیشترین میزان بازگشت سرمایه گذاری را حاصل کند. محیط امروزی، همان محیط برنامه ریزی رسانه‌ی سال‌های پیش نیست.

3- کسی را به سمت مدیر برند منصوب کنید:

کسی باید باشد تا تصمیم نهایی را بگیرد که آیا یک اقدام برندینگ با برند هماهنگ است یا نه و آیا اگر مقامی از درون شرکت تضمین نکند که تمام کانال های ارتباطی با یکدیگر هماهنگ عمل می‌کنند، وعده ی برند با احتمال بالایی از دست خواهد رفت.

4- مسئولیت اجتماعی را دست کم نگیرید:

اینترنت فضایی شفاف پدید آورده است و مصرف کنندگان می توانند هر اتفاقی را که حول برندتان می‌افتد،  ببینند. بگذارید اقدامات خوب شما نقاط ارتباطی روی مسیر مشتری باشند، از کارهای خوبی که می‌کنید و از هسته‌ی اخلاقی برندتان بهره ببرید تا بتوانید تمایز معنادار برندتان را تقویت کنید.

5- دانسته‌های قدیمی را فراموش کنید و برای برنده شدن بازی کنید:

به هرچه انجام می‌دهید نگاهی تازه داشته باشید وقتی برگرکینک به ایده‌ی جوجه دلقک رسید، از همه‌ی خلاقیت خود استفاده کرد تا مطمئن شود تا بچه ها آن ها را به یکدیگر پیشنهاد می‌دهند.  وقتی زیراکس خواست تصویر خود را از یک دستگاه کپی سیاه و سفید قدیمی تغییر دهد کمپینی راه اندازی کرد که شامل تبلیغ های قابل کلیک در وب سایت فایننشال تایمز بود و می‌شد با موبایل هم آن ها را مشاهده کرد. با این کار سهم بازارش را 5/6درصد افزایش داد.

6- به دنبال فعالیت‌هایی بگردید که رفتار مصرف کننده را فعالانه تغییر دهد:

هدف شما صرفا اطلاع رسانی یا سرگرمی نباید باشد، بلکه درگیر کردن مردم است. وقتی یک برند بتواند مصرف کننده را به تعامل فعال با محصول یا خدمت خود ترغیب کند، تمایز معنا دارش بیشتر به چشم می آید و درک می شود. بهترین شیوه‌ی استفاده از ابزارهای دیجیتال را تعیین کنید تا بدون نیاز به افزایش بودجه بتوانید ردپای برند را پررنگ و صدایش را تقویت کنید.

 

مطالب مرتبط

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه مطلب :

برچسب ها

نظرات کاربران

نظر خود را برای ما ارسال کنید